OFICJALNIE: Azdren Llullaku w Virtusie Entella

12 miesięcy temu
OFICJALNIE: Azdren Llullaku w Virtusie Entella
fot. Flickr

Włoski drugoligowiec, Virtus Entella, poinformował o zakontraktowaniu Azdrena Llullaku.

30-latek związał się z ekipą z Chiavari sześciomiesięcznym kontraktem, z opcją przedłużenia na następny sezon. Nowy klub urodzonego w Kosowie reprezentanta Albanii zajmuje obecnie dziewiętnastą pozycję w tabeli włoskiej Serie B.

Llullaku może pochwalić się tytułem urzędującego króla strzelców ligi rumuńskiej, w której w minionym sezonie zdobył siedemnaście bramek grając dla Gaz Metan Medias. Co ciekawe, do skompletowania wspomnianego dorobku potrzebował zaledwie rundy jesiennej, bowiem wiosną był już piłkarzem Astany.

Jego przygoda z odległym Kazachstanem okazała się zresztą sporym rozczarowaniem, bowiem nie potrafił potwierdzić swych strzeleckich zdolności zarówno występując w barwach wspomnianej Astany, jak i Tobołu Kostanaj, do którego trafił w późniejszym czasie.

Przenosiny do Włoch są dla sześciokrotnego reprezentanta Albanii swego rodzaju powrotem do korzeni. W wieku dwunastu lat uciekł on bowiem z ogarniętej wojną Jugosławii osiedlając się właśnie na Półwyspie Apenińskim. W tamtejszych klubach z niższych lig stawiał także pierwsze kroki w karierze piłkarskiej.

Zimą minionego roku jego nazwisko znajdowało się na liście potencjalnych kandydatów do zasilenia szeregów zarówno Lecha Poznań, jak i warszawskiej Legii. W ostatecznym rozrachunku zdecydował się on jednak na przenosiny do Kazachstanu.


ŹRÓDŁO
Virtus Entella
TAGI: Azdren Llullaku Albania Virtus Entella Włochy Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.