Konkretny cel Wengera. Arsenal sprowadzi gwiazdę jeszcze przed mundialem?!

11 miesięcy temu Konkretny cel Wengera. Arsenal sprowadzi gwiazdę jeszcze przed mundialem?!

Arsène Wenger działa coraz bardziej zdecydowanie na rynku i tym razem zarzucił sieci na Nabila Fekira.

Jeszcze do niedawna menedżer Arsenalu odliczał każdego wydanego funta na rynku transferowym, ale w ostatnim czasie pozwala sobie na znacznie większe wydatki. Zeszłego lata wydał ponad 50 milionów funtów na Alexandre Lacazette'a, był gotów wydać ponad 100 milionów za Thomasa Lemara, a tej zimy za 56 milionów funtów sprowadził Pierre-Emericka Aubameyanga. Nie zapowiada się jednak na to, że to koniec dużych wydatków.

„Kanonierzy” już planują wzmocnienia przed kolejną kampanią i zdaniem „Daily Mail” jednym z priorytetów Wengera ma być Nabil Fekir. Wszechstronny pomocnik Olympique'u Lyon robi furorę we Francji, co nie umknęło uwadze londyńczyków. Arsenal już od dłuższego czasu wysyła swoich skautów na mecze „Les Gones” i na Emirates Stadium trafiają raporty, które tylko utwierdzają działaczy, iż warto zainwestować w zawodnika.

Prezydent Lyonu Jean-Michel Aulas już niejednokrotnie pokazywał, że jest trudnym negocjatorem, ale udowadniał też, że potrafi sprzedać największe gwiazdy, jeśli te mają szansę na awans sportowy. Oczywiście wiąże się to z koniecznością przedstawienia Francuzom odpowiednio wysokiej oferty.

Według brytyjskiego dziennika Arsenal jest gotów wyłożyć na ten transfer kwotę rzędu 45 milionów funtów. To, czy zadowoli ona władze Olympique, zależne będzie w głównej mierze od działań konkurencji. Fekir wzbudza spore zainteresowanie w całej Europie, a obserwuje go między innymi Barcelona. Dlatego też „The Gunners” zamierzają działać szybko i zapewnić sobie usługi gracza jeszcze przed mundialem w Rosji, po którym jego wartość także najprawdopodobniej by wzrosła.

Fekir urodził się w Lyonie i w młodości grał dla wielu mniejszych klubów, aż w końcu zadomowił się w akademii „Les Gones”. Dość szybko udało mu się przebić do drużyny rezerw, a w 2013 roku został włączony do pierwszego zespołu. Z czasem zdobywał coraz większe zaufanie i w obecnej kampanii jest już jednym z najważniejszych ogniw układanki trenera Bruno Génésio. W obecnym sezonie w 31 meczach zanotował 21 goli oraz pięć asyst.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Nabil Fekir Arsenal FC Olympique Lyon Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.