GUARDIOLA: Byłem za słaby na grę w Premier League

12 miesięcy temu
GUARDIOLA: Byłem za słaby na grę w Premier League
fot. FotoPyk

Menadżer Manchesteru City Pep Guardiola przyznał, że będąc jeszcze aktywnym zawodnikiem, miał możliwość występowania w lidze angielskiej.

Dzisiaj wieczorem Manchester City podejmie na wyjeździe Wigan w ramach piątej rundy Pucharu Anglii. W związku z tym hiszpański szkoleniowiec postanowił podzielić się ciekawą historią z jego przeszłości.

- Pod koniec kariery piłkarskiej miałem możliwość przenosin do Wigan. Ale prawda jest taka, że nie byłem wystarczająco dobry! - powiedział Guardiola. - Byłem już bardzo stary jako piłkarz, kiedy przybyłem do Anglii. Jednak nie byłem w stanie grać już na tak wysokim poziomie, jaki u mnie oczekiwano.

Na odpowiedź ówczesnego menadżera Wigan Paula Jewella nie trzeba było długo czekać: - Dostałem telefon od agenta Guardioli i zadzwoniłem następnie do Pepa, zostawiając mu wiadomość. Od razu do mnie zadzwonił i wypytał o klub, o piłkarzy. Powiedział, że chciałby przenieść się do Premier League. Jego żądania płacowe nie były wygórowane, byliśmy naprawdę blisko zawarcia współpracy. Niestety kilka dni potem jego agent zadzwonił do mnie, że Pep ma bardzo atrakcyjną ofertę z Kataru.

Sytuacja miała miejsce w 2003 roku, kiedy to Hiszpan rozstał się z Brescią. Wraz z agentem rozpatrywali wszystkie możliwe opcje i ostatecznie Guardiola postanowił się przenieść na piłkarską emeryturę do Kataru, gdzie przez dwa lata występował w barwach Al-Ahli.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Pep Guardiola Manchester City FC Wigan Athletic FC Trenerzy Hiszpania Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.