„Gattuso to dusza Milanu”

12 miesięcy temu
„Gattuso to dusza Milanu”
fot. Milan

Carlo Ancelotti stwierdził, że szkoleniowiec AC Milan, Gennaro Gattuso, jest duszą klubu i nie jest wcale zaskoczony jego sukcesem.

Gattuso całkowicie odmienił grę „Rossonerich”, pod jego wodzą sięgnęli po siedem zwycięstw i trzy remisy we wszystkich rozgrywkach. Mimo, że początkowo do zatrudnienia 40-latka większość osób podchodziła sceptycznie, wydaje się, że postawienie na niego było dobrym pomysłem.

W ostatnim czasie w mediach pojawia się wiele pozytywnych opinii w kontekście pracy Włocha, jedną z nich wygłosił były wieloletni szkoleniowiec Milanu, Carlo Ancelotii: - Nie byłem pewien, czy Gattuso sobie poradzi, aczkolwiek od początku miałem nadzieję, że mu się uda. Kiedy obejmujesz zespół, który jest w trudnej sytuacji, zawsze pojawiają się wątpliwości i przeszkody do pokonania. Gennaro jednak sobie z nimi poradził bez problemu.

- Gattuso to wspaniały dowódca. Jestem przekonany, że wszyscy piłkarze skoczyliby za nim w ogień - dodał Ancelotti. - W krótkim czasie stworzył w klubie idealną atmosferę, dzięki czemu wyniki przyszły same. Możliwe, że wpływ na jego postawę ma fakt, że wiele lat występował w barwach Milanu i zna ten klub od podszewki.

Milan aktualnie plasuje się na siódmej lokacie w Serie A, jednak ma tyle samo punktów co wyżej w tabeli Sampdoria, która jest na miejscu dającym prawo udziału w eliminacjach Ligi Europy. Wydaje się także, że w takiej formie Milan może powalczyć o grę w Lidze Mistrzów, do czwartego Lazio traci w tej chwili osiem punktów, a do końcu rozgrywek zostało jeszcze aż 14 kolejek.ŹRÓDŁO
Gazzetta dello Sport
TAGI: Gennaro Ivan Gattuso Carlo Ancelotti AC Milan Włochy Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.