Kulisy przepychanki po meczu Manchesteru City. Agüero wyjaśnił, dlaczego uderzył kibica

12 miesięcy temu
Kulisy przepychanki po meczu Manchesteru City. Agüero wyjaśnił, dlaczego uderzył kibica

Brytyjskie media wciąż żyją wydarzeniami, które miały miejsce po zakończeniu poniedziałkowego meczu Pucharu Anglii pomiędzy Wigan Athletic a Manchesterem City.

Mimo wielkiej przewagi, „The Citizens” nie potrafili strzelić Wigan ani jednego gola i ostatecznie przegrali z trzecioligowcem 0:1. Zdecydowanie najgoręcej na boisku było jednak już po zakończeniu spotkania.

Po ostatnim gwizdku na murawę wtargnęli kibice Wigan, którzy głównie chcieli sprowokować i tak już wściekłych sympatyków City. Część z nich pojawiła się bardzo blisko samych piłkarzy i to właśnie wtedy doszło do spięcia między jednym z fanów gospodarzy a Sergio Agüero. Przypomnijmy, że napastnik lidera Premier League lekko uderzył kibica, po czym został od niego odciągnięty przez innych zawodników.

Do tej pory nie było wiadomo, jaka dokładnie była przyczyna takiego zachowania Argentyńczyka. Teraz Sky Sports informuje, że Agüero podtrzymuje, iż został sprowokowany. Kibic najpierw miał w wulgarny sposób zaczepić go słownie, a następnie napluł mu na ucho. Zdaniem brytyjskich dziennikarzy Manchester City zamierza podjąć w tej sprawie kroki prawne.

„The Citizens” wyrazili również wątpliwości odnośnie zapewnienia bezpieczeństwa piłkarzom przez organizatorów spotkania. Sytuacja z samym Agüero była w końcu efektem niespodziewanego pojawienia się na murawie kibiców.

Przypomnijmy, że po zakończeniu meczu nerwy puściły również menedżerowi MC, Pepowi Guardioli. Hiszpan wdał się w małą przepychankę z opiekunem Wigan, Paulem Cookiem.
ŹRÓDŁO
Sky Sports I BBC
TAGI: Anglia Argentyna Manchester City FC Wigan Athletic FC Sergio Leonel Agüero del Castillo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.