OFICJALNIE: Wyczekiwany transfer Piasta

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Wyczekiwany transfer Piasta

Piast Gliwice poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o sprowadzeniu Mikkela Kirkeskova.

Pierwsze informacje na temat transferu Duńczyka do LOTTO Ekstraklasy pojawiły się w jego ojczystych mediach jeszcze na początku lutego i już wówczas można było się dowiedzieć, że przenosiny zawodnika do Gliwic są niemal przesądzone. Od tamtej pory minęło wiele dni, ale ostatecznie 26-latek dołączył do Piasta.

Gliwiczanie poinformowali za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że lewy defensor przenosi się do Polski z Aalesunds FK na zasadzie wypożyczenia do końca aktualnych rozgrywek. W porozumieniu z norweskim zespołem została zawarta opcja transferu definitywnego.

- Nie mogę doczekać się występów w polskiej lidze. To dla mnie duża szansa i jestem nią bardzo podekscytowany. Słyszałem, że Piast to dobrze zorganizowany klub i mocny zespół, dlatego też z niecierpliwością czekam na debiut - zapowiedział Mikkel Kirkeskov.

W 2013 roku Kirkeskov zanotował dwa spotkania w reprezentacji Danii w meczach towarzyskich z Kanadą i Meksykiem. Wychowanek Aarhus w ostatnim czasie reprezentował Aalesunds, w którym w dwóch ostatnich sezonach był podstawowym piłkarzem, ale w poprzednim roku (gra się systemem wiosna-jesień) jego drużyna spadła z ligi i postanowił zmienić otoczenie.

- Realizujemy swoją politykę transferową. Tak jak zapowiadaliśmy po zakończeniu rundy jesiennej - szukaliśmy lewego obrońcy. Mam nadzieję, że Mikkel spełni nasze oczekiwania. W ubiegłych sezonach był podstawowym zawodnikiem swoich drużyn. Jesteśmy zadowoleni, że dołączył do zespołu - powiedział trener Waldemar Fornalik.


ŹRÓDŁO
Piast Gliwice
TAGI: Oficjalnie Polska Dania Norwegia Mikkel Kirkeskov Andersen Piast Gliwice Aalesunds FK
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.