OFICJALNIE: Dodô w Santosie

11 miesięcy temu OFICJALNIE: Dodô w Santosie

Dodô został nowym zawodnikiem Santosu.

Boczny obrońca dołączył do brazylijskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z Sampdorii z opcją wykupu.

26-letni zawodnik przez ostatnie półtora roku występował w drużynie z Genui na zasadzie wypożyczenia z Interu Mediolan. W umowie zawartej między klubami znalazł się zapis nakazujący ekipie ze Stadio Luigi Ferraris wykupienie piłkarza za ponad pięć milionów euro w trakcie ostatniego zimowego okienka transferowego.

Włodarze „Blucerchiati” musieli wywiązać się z wcześniejszych ustaleń i pozyskali definitywnie piłkarza, który nie odgrywał w ich zespole żadnej roli. Z tego też powodu włoski klub starał się od dłuższego czasu pozbyć niepotrzebnego gracza.

Ekipa z Serie A po zamknięciu zimowego okienka transferowego w Europie traciła już na to nadzieję, ale na szczęście po Brazylijczyka zgłosił się Santos i zawodnik po ponad pięciu latach przerwy wrócił do Ameryki Południowej.

- To dla mnie bardzo ważny dzień i świetna okazja na to, aby ponownie występować w Brazylii i w Copa Libertadores. Spędziłem blisko sześć lat we Włoszech i teraz mam możliwość gry w Santosie. Nie mogę się doczekać współpracy z Jairem Venturą i młodym pokoleniem, które odniosło sukces w ostatnich latach. Fani drużyny mogą spodziewać się po mnie maksymalnego zaangażowania. Zamierzam wprowadzić w życie wszystko, czego nauczyłem się w Europie - powiedział były zawodnik między innymi Corinthians oraz Romy.ŹRÓDŁO
Santos FC
TAGI: Oficjalnie José Rodolfo Pires Ribeiro UC Sampdoria Inter Mediolan Santos Futebol Clube Brazylia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.