OFICJALNIE: Ager Aketxe w MLS

11 miesięcy temu OFICJALNIE:  Ager Aketxe w MLS
fot. MLS

Ager Aketxe zasilił szeregi Toronto FC.

Kilka dni temu na stronie Athleticu pojawiła się informacja o rozwiązaniu umowy piłkarza za obustronnym porozumieniem, co umożliwi mu przejście do Major League Soccer. Kontrakt obowiązywał do końca czerwca. Dzisiaj można potwierdzić, że nowym pracodawcą Agera Aketxe zostało Toronto.

Dla kanadyjskiego zespołu to już trzecia w ostatnim czasie transakcja. Wcześniej szeregi drużyny zasilił niespełniony holenderski talent Gregory van der Wiel oraz wypożyczony z São Paulo brazylijski obrońca Auro. Aketxe trafia do Toronto, które w zeszłym sezonie MLS świętowało końcowy triumf.

24-letni pomocnik to wychowanek klubu z San Mamés. Po kilku latach gry w drużynie rezerw wreszcie doczekał się szansy zadebiutowania w pierwszym zespole. Premierowy występ miał miejsce we wrześniu 2014 roku. Wówczas mogło się wydawać, że Aketxe będziemy częściej oglądać w rozgrywkach Primera División. Tak się jednak nie stało. Dość wspomnieć bieżący sezon, w którym Hiszpan w ligowych zmaganiach wystąpił zaledwie trzykrotnie.

Nieco większą szansę otrzymał w krajowym pucharze oraz Lidze Europy, lecz jego odejście dziwić nie może. Aketxe nie miał prawa liczyć na odpowiednie warunki dla rozwoju. Częściowo odpowiadają za to nie tak dawne problemy fizyczne zawodnika. W zeszłym roku na niewiele się zdało półroczne, trwające od stycznia do czerwca, wypożyczenie do drużyny Cádiz CF.  Podstawowy cel tej transakcji stanowiła próba odbudowania formy przez Hiszpana po uciążliwej kontuzji, którą było zerwanie więzadła krzyżowego. Aketxe w końcu do gry powrócił (18 rozegranych spotkań dla Cádiz), ale po powrocie z wypożyczenia miejsca w Athleticu nie znalazł.ŹRÓDŁO
Toronto FC
TAGI: Ager Aketxe Athletic Bilbao Hiszpania Toronto FC Stany Zjednoczone Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.