Bernard czeka na kontrakt życia

10 miesięcy temu Bernard czeka na kontrakt życia
fot. FotoPyk

Brazylijski gracz Szachtara Donieck, Bernard, przygotowuje się do letniego transferu. Ofensywny pomocnik liczy na kontrakt życia.

25-letni zawodnik zbliża się do końca umowy z Szachtarem Donieck i wie, że jego następny kontrakt będzie prawdopodobnie obowiązywał przez pięć lat, więc może być najważniejszy w jego karierze. 15-krotny reprezentant Brazylii zamierza przeanalizować wszystkie opcje, by wybrać najlepiej, jak to możliwe.

Idealnym scenariuszem dla Bernarda i jego agenta, Giuliano Bertolucciego, jest umieszczenie zawodnika w Premier League. Według informacji ukazujących się dotychczas w mediach, istnieją na to spore szanse, dlatego Brazylijczyk odrzucił możliwość odejścia do ligi chińskiej.

O 25-latka starało się Hebei China Fortune, ale bez powodzenia. Bernard natychmiast odrzucił możliwość transferu do azjatyckiej drużyny. W sprawie sprowadzenia zawodnika latem skontaktowało się z nim również SSC Napoli, ale początkowo na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe. Pomocnik oczekuje, że w nowym otoczeniu otrzyma kontrakt z przynajmniej taką samą pensją, jaką pobiera w Doniecku. Nie bierze on pod uwagę klubów, które nie są w stanie zagwarantować mu takich zarobków.

Pod koniec 2017 roku do Bertolucciego zgłosiło się także Palmeiras, chcące zakontraktować Bernarda. W tej chwili powrót do ojczyzny wydaje się mało prawdopodobny, bo 25-latek chce zagrać dla jednego z czołowych zespołów w Europie.

Według wcześniejszych informacji piłkarz Szachtara znajduje się na listach życzeń kilku dużych angielskich drużyn. O jego potencjalnym transferze myślą działacze Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.


ŹRÓDŁO
UOL Esporte
TAGI: Ukraina Anglia Brazylia Włochy Bernard Szachtar Donieck Liverpool FC Tottenham Hotspur FC Chelsea FC Arsenal FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.