OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Nowej Zelandii

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Nowy selekcjoner reprezentacji Nowej Zelandii

Nowozelandzki Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwisko nowego szkoleniowca tamtejszej reprezentacji narodowej.

Od teraz za wyniki popularnych „All Whites” będzie odpowiedzialny pochodzący ze Szwajcarii Fritz Schmid. Zatrudnienie 58-latka zakończyło tym samym trzymiesięczne poszukiwania nowego selekcjonera przez najlepszą drużynę strefy OFC.

Dla Schmida będzie to pierwsza od kilkunastu lat praca w roli samodzielnego szkoleniowca. Po raz ostatni na własny rachunek odpowiadał on za wyniki szwajcarskiego SC Kreins w sezonie 2000-01.

Nowy opiekun Nowozelandczyków przez wiele lat pracował u boku słynnego Christiana Grossa, którego był asystentem w takich klubach, jak Tottenham Hotspur czy FC Basel. Z futbolem w wydaniu międzynarodowym miał także do czynienia w trakcie asystowania Marcelowi Kollerowi w reprezentacji Austrii.

Ostatnie lata spędził natomiast jako dyrektor techniczny reprezentacji Malezji.

W nowym miejscu pracy zadaniem pochodzącego z Europy szkoleniowca będzie kontynuowanie projektu, który zapoczątkował tam jego poprzednik, Anthony Hudson. Angielski trener wraz ze swymi podopiecznymi triumfował w Pucharze Narodów Oceanii, a później znajdował się bardzo blisko awansu na Mistrzostwa Świata. Tuż po przegranym barażu z reprezentacją Peru zrezygnował z dalszej pracy na Antypodach i przeniósł się do występującego w amerykańskiej MLS zespołu Colorado Rapids.

Schmid będzie odpowiadał także za wyniki reprezentacji do lat 23, z którą rozpocznie niebawem przygotowania do turnieju eliminacyjnego, stawką którego będzie wyjazd na Igrzyska Olimpijskie, które w 2020 roku odbędą się w Tokio.


ŹRÓDŁO
New Zealand Football Association
TAGI: Nowa Zelandia Fritz Schmid Szwajcaria Trenerzy Oficjalnie
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.