OFICJALNIE: Bakambu wreszcie zaprezentowany. WIELKI transfer!

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Bakambu wreszcie zaprezentowany. WIELKI transfer!
fot. Cedric Bakambu

Cédric Bakambu po długim oczekiwaniu może oficjalnie poczuć się zawodnikiem Beijing Guoan.

Jeszcze w styczniu Villarreal poinformował, że piłkarz wpłacił 40 milionów euro, czyli kwotę zapisaną w kontraktowej klauzuli. Jednak aż do wczoraj, czyli ostatniego dnia okna transferowego w Chinach, pozyskania Bakambu nie potwierdził Beijing Guoan.

Sprawę oficjalnego potwierdzenia opóźniały negocjacje w sprawie obowiązkowego w Chinach podatku od dużych transferów zagranicznych. Klub z Pekinu chciał obejść przepisy - w końcu w teorii Bakambu wykupił swoją umowę i przechodził do Chinese Super League na zasadzie wolnego transferu. Na nic jednak przekonywanie się nie zdało - chińska federacja zażądała należnej kwoty, która wyniosła mniej więcej 34 miliony euro. Łącznie więc transakcja opiewa na 74 miliony euro.

Bakambu związał się w Chinach umową do 31 grudnia 2021 roku. Za sobą ma już przygotowania z nowym klubem, bo zaczął z nim trenować zaraz po wpłaceniu klauzuli w styczniu.

26-letni napastnik reprezentacji Demokratycznej Republiki Konga w trwającym sezonie LaLiga zdążył wystąpić w 15 meczach, strzelając dziewięć bramek. Do Hiszpanii przeniósł się latem 2015 roku z tureckiego Bursasporu. Jest z kolei wychowankiem Sochaux i US Ivry. Właśnie we francuskim Ivry się urodził i dorastał, stąd też późniejsze występy w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Francji. 


ŹRÓDŁO
Beijing Guoan
TAGI: Oficjalnie Cédric Bakambu Beijing Guoan Villarreal CF Chiny Hiszpania Demokratyczna Republika Konga
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.