MASCHERANO: Dlatego przeniosłem się z Barcelony do Chin

10 miesięcy temu MASCHERANO: Dlatego przeniosłem się z Barcelony do Chin
fot. Hebei China Fortune

Javier Mascherano wyjaśnił, dlaczego zdecydował się na transfer do ligi chińskiej.

W styczniu bieżącego roku Javier Mascherano po niemal ośmiu latach zdecydował się na odejście z Barcelony do chińskiego Hebei China Fortune. 33-latek wybrał klub, który pozwoli mu na powrót do korzeni i włączenie się do walki o wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rosji.

- Podjąłem decyzję o wyjeździe do Chin, żeby grać i występować tam, gdzie zawsze chciałem to robić, czyli w linii pomocy – przyznał Mascherano.

Argentyńczyk po transferze do Barcelony z Liverpoolu został przesunięty do środka obrony. 33-latek początkowo miał występować jako defensywny pomocnik, ale jeszcze za czasów Pepa Guardioli okazało się, że nie jest on w stanie rywalizować z Sergio Busquetsem. Mascherano miał do wyboru siedzenie na ławce rezerwowych lub podjęcie wyzwania i zmienienie pozycji na boisku.

Mascherano zapewnił jednocześnie, że według niego wyjazd do ligi chińskiej nie przekreśla jego szans na wzięcie udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji. Sam selekcjoner Argentyńczyków, Jorge Sampaoli, przyznał niedawno, że liczy na regularną grę 33-latka.

- Wyjazd na Mistrzostwa Świata w Rosji zależy od prezentowanego przeze mnie poziomu. Myślę, że Sampaoli obejrzy wszystkie mecze i nie ma dla niego znaczenia, w jakim kraju występuje. Wystarczy spojrzeć na reprezentację Brazylii, do której powoływano Renato Augusto i Paulinho choć grali w lidze chińskiej – powiedział 33-latek.


ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Argentyna Chiny Javier Alejandro Mascherano Hebei China Fortune FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.