OFICJALNIE: Reakcja AS Monaco na oświadczenie Lyonu

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Reakcja AS Monaco na oświadczenie Lyonu

AS Monaco ze zdumieniem przyjęło informację o oświadczeniu, jakie Olympique Lyon wydał w czwartek w sprawie Willema Geubbelsa.

W lidze francuskiej zeszłoroczni mistrzowie kraju, czyli AS Monaco, rywalizują z Olympique’iem Lyon o zajęcie drugiej pozycji w tabeli (pierwsza jest już właściwie zarezerwowana dla Paris Saint-Germain), ale pomiędzy klubami powstał teraz dodatkowo spór transferowy. Jego przedmiotem jest 16-letni Willem Geubbels, który rozegrał już pierwsze spotkania w zespole seniorów Lyonu.

W opublikowanym wczoraj oświadczeniu Olympique Lyon napisał, że Willem Geubbels odrzucił propozycję kontraktu, bo chce porozmawiać z innymi pracodawcami. Na samym końcu wpisu aktualny klub Geubbelsa zarzucił AS Monaco, że podżegało Rachida Ghezzala i Jordy’ego Gaspara (obaj są wychowankami Lyonu i przeszli poprzedniego lata za darmo do mistrzów Francji) do odrzucenia propozycji w dotychczasowym zespole i podpisania umowy z „Les Rouge et Blanc”.

AS Monaco postanowiło odpowiedzieć na zarzuty Lyonu: „Chcielibyśmy na początku zapewnić, że nasz klub zawsze działa w zgodzie z zasadami i z poszanowaniem do decyzji piłkarzy. Nawet, jeśli czasem oznacza to, że dołączają oni do ligowego rywala”.

- W konsekwencji. AS Monaco odrzuca zarzut, że jest odpowiedzialne za odejście piłkarzy wyszkolonych przez Olympique Lyon. AS Monaco podpisało umowę z Rachidem Ghezzalem w sierpniu 2017 roku, czyli w momencie, gdy był on bezrobotny od czerwca tego samego roku. Podobnie jak w przypadku Jordy’ego Gaspara, który samodzielnie podjął decyzję o odrzuceniu oferty kontraktu, jaką dostał od Olympique’u Lyon. AS Monaco chce także zauważyć, że nie kontaktowało się z piłkarzem do 30 kwietnia 2017 roku, zgodnie ze Statutem Zawodowej Piłki Nożnej.

- AS Monaco może potwierdzić, że jest zainteresowane Willemem Geubbelsem i okazało to zainteresowanie poprzez bezpośredni i jawny kontakt z Lyonem z możliwością przeprowadzenia transferu podczas letniego okna transferowego. Ze względu na to, że wielu młodych graczy decyduje się na opuszczenie ligi francuskiej, AS Monaco wierzy, że zatrzymanie młodzieżowego reprezentanta Francji w rozgrywkach – pomimo zainteresowania gigantów spoza kraju – jest bardzo ważne.


ŹRÓDŁO
AS Monaco
TAGI: Oficjalnie Francja AS Monaco Olympique Lyon Willem Geubbels
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.