OFICJALNIE: Sneijder żegna się z reprezentacją!

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Sneijder żegna się z reprezentacją!
fot. Wikipedia

Wesley Sneijder ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej.

Niespełna miesiąc temu stery nad drużyną narodową Holandii przejął Ronald Koeman, który wcześniej został zwolniony z Evertonu. Szkoleniowiec szykuje się powoli do pierwszego zgrupowania, ale już zaczął wprowadzać swoje porządki. Wizja 54-latka, mająca przywrócić ekipę „Oranje” na zwycięską ścieżkę, nie zakłada współpracy z wieloletnią gwiazdą zespołu, Wesleyem Sneijderem.

Na stronie internetowej holenderskiego związku piłkarskiego zamieszczony został komunikat, że pomocnik żegna się z reprezentacją. Takiego wyboru dokonał sam Koeman, jednak od samego początku był on szczery w rozmowach z piłkarzem i wspólnie doszli do wniosku, że najlepiej będzie zakończyć współpracę.

- Wesley jest jednym z najlepszych holenderskich piłkarzy w ostatnich latach. To świetny zawodnik i nadal gra bardzo dobrze. Ale musiałem podjąć decyzję, chcę zbudować na nowo zespół „Oranje” i dokonywać wyborów - powiedział o całej sprawie Koeman. Sneijder mówi, że w pełni rozumie zaistniałą sytuację.

- Gdy wyjeżdżałem do Kataru [Sneijder związał się ostatnio z tamtejszą Al-Gharafą - przyp. red.], oczywiście wiedziałem, że może mieć to wpływ na moją przyszłość na arenie międzynarodowej. Co więcej, rozumiem, że Koeman chce rozpocząć tę drogą z innymi, młodszymi zawodnikami. Bardzo otwarcie o tym rozmawialiśmy, była to przyjemna rozmowa. Szanuję jego wybór.

KNVB dodaje, że drzwi do reprezentacji wciąż będą otwarte dla Sneijdera, oczywiście w innej roli. 33-latek nie wyklucza, iż po zawieszeniu butów na kołku uda się na szkolenia trenerskie. Federacja zaznacza, że w przyszłości rozpatrzy możliwości dalszej współpracy.

Sneijder zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Holandii 30 kwietnia 2003 roku w starciu z Portugalią, wcześniej grał również dla młodzieżowych zespołów „Oranje”. Wtedy to zaczęła się jego 15-letnia przygoda, w trakcie której pomocnik rozegrał 133 spotkania. Czyni go to rekordzistą pod względem liczby występów dla Holandii. Ostatnim meczem był dla niego pojedynek z Rumunią 11 listopada zeszłego roku.

Dla drużyny narodowej były gracz Interu czy Realu Madryt zdobył 31 goli i zaliczył tyle samo asyst. W 2010 roku zdobył z reprezentacją wicemistrzostwo świata, a na mundialu w Brazylii zajął z nią trzecie miejsce.ŹRÓDŁO
KNVB
TAGI: Oficjalnie Wesley Sneijder Ronald Koeman Trenerzy Al-Gharafa Koniec kariery Katar Holandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.