OFICJALNIE: Pierwsza decyzja w sprawie skandalu w Gliwicach

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Pierwsza decyzja w sprawie skandalu w Gliwicach
fot. Ekstraklasa

Komisja Ligi nałożyła na Piasta Gliwice środek zapobiegawczy w związku z sobotnim incydentem, który miał miejsce na stadionie śląskiego klubu.

Przypomnijmy, że wczorajszy mecz „Piastunek” z Górnikiem Zabrze został przerwany w 81. minucie. Wszystko z powodu zachowania sprowokowanych przez sympatyków gości kibiców gliwickiego zespołu, którzy w pewnym momencie wyłamali ogrodzenie oddzielające trybuny od boiska. Niezbędna była interwencja policji.

Co prawda nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi odbędzie się dopiero w poniedziałek, ale pierwsza decyzja odnośnie sobotniego zamieszania w Gliwicach została podjęta już dzisiaj. 

„Po zapoznaniu się z opisem zdarzeń sporządzonym przez delegata meczowego i sędziego głównego zawodów, KL nałożyła na gospodarzy środek zapobiegawczy w postaci zakazu wejścia na najbliższy mecz domowy dla wszystkich osób, które na meczu z Górnikiem znajdowały na trybunie za bramką, w sektorach S, R, P i O. Przed ostatecznym orzeczeniem Komisja Ligi zapozna się ze stanowiskami klubów, które mają zostać przedstawione przed nadzwyczajnym posiedzeniem Komisji Ligi, zaplanowanym na 5 marca br.

Decyzja Komisji Ligi z 4 marca oznacza, że na najbliższym meczu Ekstraklasy w Gliwicach stadion zostanie zamknięty dla osób, które podczas niedzielnego meczu, stworzyły realne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Na mecz będą mogli wejść pozostali kibice” - czytamy w oświadczeniu.  ŹRÓDŁO
Ekstraklasa SA
TAGI: Oficjalnie Piast Gliwice Górnik Zabrze Kary Kibice Komisja Ligi
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.