OFICJALNIE: Cicinho zakończył karierę

10 miesięcy temu OFICJALNIE: Cicinho zakończył karierę

Cícero João de Cézare, znany jako „Cicinho”, ogłosił zakończenie profesjonalnej kariery piłkarskiej.

37-latek postanowił podzielić się tą informacją podczas zwołanej konferencji prasowej: - Jestem tutaj, aby ogłosić odejście na piłkarską emeryturę. Jestem wdzięczny za możliwości, jakie miałem w trakcie mojej kariery i podjąłem taką decyzję na spokojnie. Aby kontynuować grę, potrzebowałbym skomplikowanej operacji, która wykluczyłaby mnie na kolejne sześć miesięcy. W tym wieku nie miałoby to już żadnego sensu.

Cicinho po udanych występach w barwach São Paulo, w styczniu 2006 roku został sprowadzony do Realu Madryt. Niestety od razu doznał poważnej kontuzji, która wykluczyła go z gry do końca sezonu. Po powrocie do sił zyskał jednak zaufanie ówczesnego trenera, Fabio Capello, i zanotował 32 występy we wszystkich rozgrywkach.

Następnie przeniósł się do Romy, gdzie występował przez kolejne pięć lat, notując łącznie 91 występów. Kolejnymi klubami prawego obrońcy były Sport Recife, Sivasspor oraz ostatnio Brasiliense. Z tą ostatnią ekipą musiał rozwiązać kontrakt wskutek odniesienia kolejnej kontuzji.

Cicinho ma w swoim dorobku również 17 występów dla reprezentacji Brazylii, w których raz udało mu się wpisać na listę strzelców. Jego największymi sukcesami w karierze są mistrzostwo Hiszpanii w barwach Realu, zdobycie Pucharu Włoch grając dla Romy, a także triumf w Klubowych Mistrzostwach Świata jako piłkarz Sao Paulo. W 2005 roku Cicinho sięgnął również po Puchar Konfederacji wraz ze swoją reprezentacją.ŹRÓDŁO
Brazylia
TAGI: Oficjalnie Cicinho Brazylia Koniec kariery
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.