17-letni gwiazdor indonezyjskiej piłki zagra w Ekstraklasie

10 miesięcy temu 17-letni gwiazdor indonezyjskiej piłki zagra w Ekstraklasie
fot. Instagram [Egy Maulana Vikri]

Zgodnie z informacjami „Pandit Football”, Egy Maulana Vikri podpisze kontrakt z Lechią Gdańsk.

O potencjalnym nowym pracodawcy siedemnastoletniego zawodnika spekuluje się w mediach już od kilku miesięcy. Egy Maulana Vikri był w tym czasie na testach w najbardziej utytułowanym francuskim klubie w historii, czyli AS Saint-Étienne. Ostatnio natomiast wydawało się, że podpisze on umowę z Legią Warszawa.

Jak się teraz okazuje, mistrzów Polski ubiegł inny klub z LOTTO Ekstraklasy, czyli Lechia Gdańsk. Zgodnie z informacjami Indonezyjczyków, siedemnastolatek aktualnie jest w drodze do Polski, gdzie w sobotę ma zostać sfinalizowany jego transfer. Młody piłkarz wybrał Gdańsk, bo tamtejszy zespół jako jedyny dał mu gwarancję na grę w drużynie seniorów.

Maulana Vikri podpisałby umowę od lipca, gdyż dopiero wówczas skończy osiemnaście lat.

Ofensywny pomocnik jest uważany za jeden z największych talentów w Azji i przyszłość indonezyjskiego futbolu. Wcześniej o piłkarza pytały inne ekipy, wśród których znalazła się Benfica (blisko współpracuje z Lechią), Sporting CP, Espanyol czy Getafe.

Siedemnastolatek, który może również grać jako cofnięty napastnik lub prawy skrzydłowy, w grudniu poprzedniego roku zadebiutował w dorosłej reprezentacji Indonezji. Vikri rozegrał sześć minut w przegranym 1-4 spotkaniu towarzyskim z Islandią.

Pochodzący z Dżakarty piłkarz jest w swojej ojczyźnie niezwykle popularny, bo na samym Instagramie obserwuje go niemal 650 tysięcy osób. Z tego względu Lechia Gdańsk na sprowadzeniu Vikriego może zyskać nie tylko pod względem sportowym, ale również marketingowym.
ŹRÓDŁO
Pandit Football
TAGI: Polska Indonezja Lechia Gdańsk Legia Warszawa Egy Maulana Vikri
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.