Pochettino po dwumeczu z Juventusem: Powinniśmy nauczyć się tego od turyńczyków

10 miesięcy temu Pochettino po dwumeczu z Juventusem: Powinniśmy nauczyć się tego od turyńczyków

Menedżer Tottenhamu, Mauricio Pochettino, wypowiedział się na temat ostatniego meczu z Juventusem i zachowania działaczy „Starej Damy”.

„Koguty” mierzyły się z ekipą z Turynu w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Po remisie 2:2 w meczu numer jeden, który był rozgrywany we Włoszech, londyńczycy przegrali u siebie 1:2 i pożegnali się z prestiżowymi rozgrywkami.

Arbitrem głównym spotkania, które odbyło się w Londynie, był Szymon Marciniak. Niestety występ na Wembley nie był dla Polaka udany. Już na początku meczu nie podyktował on m.in. kilku rzutów karnych (dwóch dla Tottenhamu i jednego dla Juventusu). Po ostatnim gwizdku posypała się na niego fala krytyki zarówno ze strony zagranicznych, jak i rodzimych mediów.

Teraz całą sprawę skomentował Pochettino. Menedżer Tottenhamu niekoniecznie skupił się jednak na samym Marciniaku, a bardziej na włodarzach włoskiego klubu, którzy jego zdaniem wywierali presję na Polaku.

- Cały czas musimy się uczyć. Biorąc pod uwagę statystyki tego dwumeczu, byliśmy zespołem lepszym. W futbolu to jednak nie wszystko. To tylko pewna składowa. Tak ważne spotkania wymagają różnych rzeczy. Juventus jest w tym naprawdę dobry. Ma nawyk wygrywania. Nawyk wywierania nacisku na arbitra.

- Właściciel gości przebywał w tunelu przed meczem i w jego trakcie. Przed był tam tylko Agnelli (prezydent Juventusu - red.), już po nim - on i Marotta (dyrektor generalny mistrza Włoch - red.). W przerwie wywierali oni presję na arbitrze.

- To małe szczegóły, które są kluczowe w tego typu spotkaniach. One wymagają przeróżnego działania. Juventus robi wszystko, by pomóc piłkarzom. Wywiera presję.

- Nie mówię, że prezes Tottenhamu też powinien tam być. Po prostu musimy wynieść z tego jakąś lekcję - przyznał Pochettino.ŹRÓDŁO
Daily Mail I The Telegraph
TAGI: Trenerzy Anglia Włochy Europejskie puchary Liga Mistrzów Tottenham Hotspur FC Juventus FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.