United szykuje wielki transfer obrońcy

10 miesięcy temu United szykuje wielki transfer obrońcy

José Mourinho liczy, że uda mu się sprowadzić latem Alexa Sandro.

Obrońca „Starej Damy” coraz częściej jest łączony z opuszczeniem Turynu. Dyrektor wykonawczy Juventusu, Giuseppe Marotta, wielokrotnie zapewniał, że jeśli tylko którykolwiek piłkarz poprosi o transfer, klub nie zamierza zatrzymywać go na siłę. Dlatego też do gry zamierza wkroczyć Manchester United, który widzi w defensorze „Bianconerich” solidne wzmocnienie.

Brazylijczyk cieszy się sporym zainteresowaniem najbogatszych klubów, a „Daily Mirror” informuje, że konkurencję zamierzają wyprzedzić „Czerwone Diabły”. Piłkarz bierze pod uwagę zmianę otoczenia, ale z drugiej strony dobrze czuje się w Turynie, dlatego oferta musi być naprawdę kusząca, by skłonić go do przeprowadzki. United zdaje sobie z tego sprawę i zamierza zaproponować zawodnikowi zarobki wynoszące 145 tysięcy funtów tygodniowo.

Oznaczałoby to znaczną podwyżkę dla byłego gracza FC Porto, a jeśli okaże się to wystarczająca kwota, zawodnik może poprosić swój klub o zgodę na transfer. To jednak oczywiście nie będzie wystarczać. „Juve” jest gotowe na wysłuchanie ofert, ale nie zamierza sprzedawać swojej gwiazdy za bezcen. W ostatnich oknach transferowych Manchester City czy Chelsea składały oferowały nawet 70 milionów funtów, lecz nie przekonało to Włochów. Ekipa z Old Trafford ma jednak pewnego asa w rękawie.

Brytyjscy dziennikarze informują, że Mourinho nie planuje oszczędzać na wzmocnieniach i w razie konieczności będzie w stanie sięgnąć głębiej do kieszeni. Jeśli jednak sama gotówka wciąż nie będzie wystarczająco przekonująca, do operacji może zostać włączony Matteo Darmian. Włoch od dłuższego czasu znajduje się na celowniku turyńczyków, a jego wszechstronność ułatwiłaby z pewnością pracę trenerowi Massimiliano Allegriemu.

Mourinho zależy na wzmocnieniu obsady lewej obrony, ponieważ Portugalczyk zdaje sobie sprawę, iż niedługo nie będzie mógł już liczyć na Ashleya Younga, a będzie potrzebować doświadczonego gracza, który mógłby konkurować z Luke'iem Shawem. 27-latek dzięki swojej postawie, sile i szybkości spełnia wymagania menedżera United, który jest zdecydowany, by postawić latem właśnie na niego.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Alex Sandro Lobo Silva Matteo Darmian Manchester United FC Juventus FC Brazylia Włochy Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.