Benteke ze zgodą na odejście

11 miesięcy temu
Benteke ze zgodą na odejście

Jak informuje „The Sun”, Crystal Palace jest gotowe do sprzedaży Christiana Benteke w trakcie letniego okienka transferowego.

27-letni reprezentant Belgii trafił do ekipy z Londynu za nieco ponad 30 milionów euro z Liverpoolu. Z jego transferem włodarze Crystal Palce wiązali ogromne nadzieje, lecz z perspektywy czasu można stwierdzić, że nie był to zbyt udany zakup.

O ile w pierwszym sezonie pobytu na Selhurst Park, Benteke prezentował całkiem dobrą formę, zdobywając 15 bramek w 36 rozegranych spotkaniach, to w trwającej kampanii spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. W ciągu 24 spotkań zaledwie dwukrotnie potrafił znaleźć drogę do bramki rywali, niejednokrotnie marnując doskonałe szanse strzeleckie.

Według doniesień dziennikarzy „The Sun”, Crystal Palace jest gotowe rozstać się z Belgiem podczas najbliższego okna transferowego. Sam napastnik miał wyrazić chęć zmiany otoczenia i wśród potencjalnego kierunku wymienia się Chiny. Benteke chciałby na Dalekim Wschodzie odbudować swoją formę, jednocześnie zainkasowałby o wiele więcej gotówki. Obecnie belgijski snajper zarabia 90 tysięcy funtów tygodniowo, a w przypadku spadku z Premier League, zarobki mogą się zmniejszyć nawet o połowę.

Władze „Orłów” oczekują za Benteke kwoty rzędu 20 milionów funtów, a więc o dziesięć milionów mniejszej od przelanej Liverpoolowi w 2016 roku. Wydaje się, że dla chińskich klubów żądane pieniądze nie będą stanowiły najmniejszego problemu. ŹRÓDŁO
The Sun
TAGI: Christian Benteke Crystal Palace FC Belgia Anglia Chiny
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.