Mourinho kontratakuje: To najgorszy menedżer w historii Premier League

10 miesięcy temu Mourinho kontratakuje: To najgorszy menedżer w historii Premier League

Menedżer Manchesteru United, José Mourinho, odpowiedział na atak na swoją osobę autorstwa Franka de Boera.

Holender wypowiedział się na temat „The Special One” w weekend w kontekście rozwoju Marcusa Rashforda. Jak przyznał m.in. De Boer:

- Szkoda, że menedżerem MU jest Mourinho. Rashford jest młodym zawodnikiem i potrzebuje jak najwięcej minut na murawie. Może w tym czasie popełniać błędy. Portugalczyk z kolei skupia się wyłącznie na wynikach. Jeśli Marcusowi przytrafia się gorszy występ, odsuwa go.

W trakcie konferencji prasowej Mourinho zdecydował się odnieść do tych słów. Opiekun „Czerwonych Diabłów” zrobił to w swoim stylu.

- Doszły do mnie pewne słowa wypowiedziane przez najgorszego menedżera w historii Premier League, Franka de Boera, który zasugerował, że to, iż jestem odpowiedzialny za wyniki United, nie wpływa dobrze na Rashforda. Podobno dla mnie liczy się tylko wygrywanie.

- Cóż, gdyby Marcus pracował z Frankiem, uczyłby się tylko przegrywania, bo tutaj notował porażkę w każdym spotkaniu.

- Ja staram się dawać mu to, co najlepsze. Szacunek należy się oczywiście ludziom z klubowej akademii oraz Louisowi van Gaalowi, który dał mu zadebiutować w pierwszym zespole.

- Czy otrzymuje mało szans? Myślę, że gdybyśmy zliczyli liczbę minut spędzonych przez niego na murawie w trakcie dwóch ostatnich sezonów, byłby pod tym względem w czołowej piątce, jeśli chodzi o graczy MU - stwierdził Mourinho.

Dodajmy, że w swojej wypowiedzi „Mou” odniósł się do kompletnie nieudanej przygody De Boera z Crystal Palace. Holender prowadził „Orły” w pięciu spotkaniach. Prowadzony przez niego zespół z Londynu zanotował cztery porażki w Premier League i wygrał tylko w meczu Pucharu Ligi z Ipswich Town (2:1).ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Trenerzy Anglia Portugalia Holandia José Mourinho Frank de Boer Manchester United FC Marcus Rashford
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.