AS: Wielka transakcja wiązana. Sponsorowany transfer Neymara?!

10 miesięcy temu AS: Wielka transakcja wiązana. Sponsorowany transfer Neymara?!

Neymar może trafić do Realu Madryt dzięki pośrednictwu... Nike.

„Królewscy” są związani od dłuższego czasu z firmą Adidas, która dostarcza im między innymi stroje meczowe. Umowa obowiązuje do połowy 2020 roku, a ostatnio strony rozmawiały na temat przedłużenia współpracy. W negocjacjach pojawiły się jednak niemałe komplikacje - „Football Leaks” donosi, iż madrytczycy chcieli zgarniać 100 milionów euro za sezon przy dziesięcioletnim kontrakcie. Nie odpowiada to niemieckiemu koncernowi, przez co rozmowy na razie zostały wstrzymane.

Sprawą zainteresowało się Nike, które nie od dziś jest jednym z największych rywali Adidasa. „AS” informuje, że Amerykanie mają nawet ambitny plan wobec współpracy z Realem. Jeśli firma odzieżowa stanie się sponsorem mistrza Hiszpanii, może to doprowadzić do głośnego transferu Neymara. Nike chce w pewien sposób zrewanżować się Adidasowi za to, że Niemcy przejęli od nich prawa do tworzenia strojów dla Manchesteru United.

Właśnie dlatego chce teraz skoncentrować się na nawiązaniu współpracy z Realem, który wielu kojarzywłaśnie z koszulkami dostarczanymi przez Adidasa. Amerykanie są gotowi nawet pomóc „Los Blancos” w realizacji transferu Neymara. Brazylijczyk jest obok Cristiano Ronaldo największą gwiazdą związaną z amerykańskim koncernem.

Gdyby Amerykanom udało się zrealizować te ambitne plany, mogłoby to doprowadzić do poważnego wzmocnienia pod względem marketingowym. Nike współpracowałoby wtedy z jednym z największych klubów na świecie, w którym grałoby dwóch najważniejszych zawodników ze stajni koncernu. Byłaby to też swego rodzaju dominacja w Hiszpanii - Nike już teraz jest sponsorem LaLiga oraz takich ekip jak FC Barcelona i Atlético Madryt.

Co istotne, Nike może nawiązać współpracę z Realem wcześniej niż w 2020 roku. Wcześniej swoje umowy z Adidasem rozwiązały już Chelsea (obecnie również Nike) oraz AC Milan, który ma otrzymać stroje od Pumy. Wiąże się do oczywiście z odszkodowaniem, które wpłynęłoby na konto Niemców, ale Nike uważa, iż może być to opłacalna inwestycja.

W takim układzie transfer Neymara mógłby odbyć się nieco wcześniej. Niemal pewne jest, że PSG nie zgodzi się na transfer tego lata, dlatego Real celuje w przeprowadzenie kosztownej operacji latem 2019 roku. Jeśli do tego czasu Nike będzie mogło udzielić wsparcia, transakcja stanie się bardziej prawdopodobna.ŹRÓDŁO
AS
TAGI: Neymar Real Madryt CF Paris Saint-Germain FC Brazylia Francja Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.