Sport: On opuści Barcelonę, jeśli przyjdzie Arthur

10 miesięcy temu Sport: On opuści Barcelonę, jeśli przyjdzie Arthur
fot. Instagram [Arthur Melo]

W przypadku skorzystania przez Barcelonę z możliwości wcześniejszego sprowadzenia Arthura, będzie ją musiał opuścić jeden cudzoziemiec.

Aktualnie Barcelona posiada w kadrze zespołu trzech zawodników bez paszportu kraju z Unii Europejskiej, to: Yerry Mina, Paulinho oraz Philippe Coutinho. W przypadku wcześniejszego sprowadzenia Arthura, „Duma Katalonii” pożegna się z jednym z tych grczy i najprawdopodobniej będzie to Yerry Mina. Już jakiś czas temu mówiło się, że zespół z Camp Nou zamierza wypożyczyć Kolumbijczyka do nowej drużyny.

Sytuacja powinna wyjaśnić się w 2019 roku, bo wtedy najprawdopodobniej europejski paszport otrzyma Coutinho. Brazylijczyk jest związany z Portugalką i zgodnie z prawem może starać się o paszport tego kraju. Odpowiednie wnioski zostały już złożone, ale cały proces potrwa najprawdopodobniej około roku.

Początkowo zakładano, że Arthur przeniesie się do Barcelony w styczniu 2019 roku i liczono, że do tego momentu portugalskie obywatelstwo uzyska Coutinho. Obecnie jest już jasne, że to raczej niemożliwe. Zmieniły się także plany i gracz Grêmio prawdopodobnie przeniesie się do Hiszpanii już latem.

Z tego względu odejść na wypożyczenie ma Yerry Mina. Kolumbijczyk ciężko pracuje, by otrzymać kolejne szanse w Barcelonie, ale według Ernesto Valverde wciąż nie jest gotowy i powinien zdobyć doświadczenie podczas gry w innym zespole.


ŹRÓDŁO
Sport
TAGI: Hiszpania Brazylia Kolumbia FC Barcelona Yerry Fernando Mina González Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo Paulinho Philippe Coutinho Coreira Grêmio Porto Alegre
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.