Valverde po dwumeczu z Chelsea

10 miesięcy temu Valverde po dwumeczu z Chelsea

Ernesto Valverde miał spore powody do zadowolenia po rewanżowym spotkaniu 1/8 Ligi Mistrzów z Chelsea.

Po rozegranym na Stamford Bridge spotkaniu Ligi Mistrzów pomiędzy Chelsea i Barceloną na tablicy świetlnej widniał rezultat 1-1 i kwestia awansu miała rozstrzygnąć się na Camp Nou. W stolicy Katalonii „Blaugrana” szybko wyszła na prowadzenie 1-0 i potem je jedynie podwyższała, ostatecznie zwyciężając 3-0.

Po meczu Ernesto Valverde miał wiele powodów do radości: „Chelsea jest świetnym zespołem z niezwykłymi zawodnikami w składzie. Było nam bardzo trudno w pierwszym i drugim spotkaniu. Zdobyliśmy bramkę już na początku meczu, ale oni mają bardzo silnych i dobrych technicznie zawodników, którzy są trudni do zatrzymania. To na pewno jeden z najtrudniejszych meczów w sezonie”.

- W pierwszym spotkaniu bramki zdobyły oba zespoły, ale mieliśmy przewagę, zagraliśmy dobrze. Dzisiaj prezentowaliśmy się dobrze, ale oni i tak byli dla nas niebezpieczni. Udało nam się utrzymać wynik i jeszcze go podwyższyć, jednak było nam trudno do samego końca.

- Posiadanie Messiego w zespole to prawdziwy luksus. Dzięki niemu można zdobyć gola w każdym spotkaniu. On sprawia, że każda nasza akcja ofensywna jest lepsza.

- Reakcja publiczności na wejście André Gomesa była bardzo pozytywna. Chodzi o to, by zawodnik się rozwijał i myślę, że on może to zrobić. Ma takie możliwości. To gracz o dużych umiejętnościach, który świetnie nadaje się do występów z takimi rywalami. André Gomesa cechuje wilka siła, pracowitość i cechy techniczne, jakie chcemy oglądać. Staramy się je wykorzystać, pomagać mu i dawać mu wsparcie – powiedział Valverde.


ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Trenerzy Hiszpania Anglia FC Barcelona Chelsea FC Ernesto Valverde
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.