Selekcjoner Hiszpanów: Dlatego nie powołałem Moraty

10 miesięcy temu Selekcjoner Hiszpanów: Dlatego nie powołałem Moraty
fot. FotoPyk

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Julen Lopetegui, wypowiedział się na temat listy zawodników, jakich powołał na marcowe mecze towarzyskie.

W piątek 51-latek ogłosił nazwiska piłkarzy, którzy wezmą udział w spotkaniach z Niemcami i Argentyną. W kadrze pojawiły się nowe twarze (m.in. Marcos Alonso i Dani Parejo), lecz także zabrakło kilku znanych graczy np. Sergiego Roberto czy Álvaro Moraty. Szkoleniowiec postanowił udzielić głosu na tematu swoich wyborów:

- Mistrzostwa Świata nie zaczynają się jutro, więc wszyscy niepowołani zawodnicy mają jeszcze szanse na udział w nich. Cały czas bacznie obserwuję z moimi asystentami poczynania piłkarzy.

- Morata miał sporo problemów, ponieważ w ostatnim czasie niezbyt często pojawiał się na boisku. Jestem jednak przekonany, że zakończy sezon w dobrym stylu i będzie miał dużą szansę na start w Pucharze Świata.

- Czułem, że marcowe spotkania towarzyskie to idealny moment na powołanie nowych twarzy. Są to zawodnicy, którzy od dłuższego czasu prezentują się bardzo dobrze i teraz będą mieli okazję pokazać swoje umiejętności. Marcos Alonso i Dani Parejo są świetnymi piłkarzami i chcę na własne oczy zobaczyć, jak trenują i rywalizują z innymi członkami kadry.

- Gdy Diego Costa był poza grą, to nie otrzymywał powołań, natomiast teraz, gdy występuje regularnie, to oczywiście je z powrotem otrzymał. Nie jest jednak powiedziane, że na pewno pojedzie na mundial. Musi udowodnić swoją przydatność dla reprezentacji.

Hiszpanów czekają dwa trudne starcia przeciwko Niemcom i Argentyńczykom, które zapewne zweryfikują pozycje niektórych piłkarzy w kadrze. Wyraźnie jednak widać, że reprezentacja Hiszpanii nie cierpi na niedobór dobrych piłkarzy i w każdej chwili mogą pojawić się odpowiedni zastępcy. ŹRÓDŁO
Hiszpania
TAGI: Julen Lopetegui Hiszpania MŚ 2018 Trenerzy Mistrzostwa Świata
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.