MEDIA: To dlatego Neymar chce odejść z PSG. PIĘĆ powodów

10 miesięcy temu MEDIA: To dlatego Neymar chce odejść z PSG. PIĘĆ powodów

Okazuje się, że to nie sama sytuacja w Paris Saint-Germain jest głównym powodem, dla którego Neymar rozważa tak wczesne odejście.

Latem przez wiele tygodni spekulowano na temat przenosin Brazylijczyka do stolicy Francji i ostatecznie stało się to, kiedy aktywowana została klauzula odejścia w wysokości 222 milionów euro. Najdroższy piłkarz w historii miał być postacią, wokół której zbudowana zostanie europejska potęga. Co prawda kontuzjowany obecnie zawodnik udowodnił już na boisku, że potrafi zrobić różnicę w zespole paryżan, ale w mediach pojawia się i tak mnóstwo negatywnych sygnałów.

Szatnia PSG ma być podzielona, a kiedy na jaw wychodzą kolejne kłótnie, często w ich centrum znajduje się właśnie Neymar. Wydawało się, że to właśnie przez relacje z niektórymi piłkarzami oraz z trenerem Unaiem Emery'm skrzydłowy planuje swoje przedwczesne odejście, ale zdaniem dziennikarzy „UOL esporte” nie są to główne czynniki motywujące gwiazdę do zmiany barw.

Zgodnie z doniesieniami z Brazylii, gdzie „Ney” przebywa obecnie, dochodząc do siebie po operacji, głównym powodem, dla którego zawodnik chce zmienić klub jest to, jak traktują go we Francji rywale. 26-latek nieraz pokazywał swoje umiejętności ośmieszając francuskich obrońców swoimi dryblingami, bramkami i asystami. To spotkało się jednak z reakcją ze strony defensorów.

Neymar narzeka na to, że jest bardzo często faulowany, a nierzadko są to dość ostre zagrania. „UOL esporte” wylicza, iż we Francji Brazylijczyk jest faulowany średnio prawie sześć razy na mecz. Podczas pobytu w Hiszpanii było to nieco ponad trzy faule na spotkanie. Do tego napastnikowi nie podoba się reakcje na te przewinienia ze strony arbitrów. Gracz uważa, że powinien być znacznie bardziej chroniony, tymczasem sam musi wykłócać się z sędziami, zwracając uwagę na przewinienia, za co też spotykają go kary.

Kolejnym powodem niechęci Neymara do pozostania w Paryżu jest poziom sportowy. Choć w PSG zawodnik może trenować z jednymi z największych gwiazd światowego futbolu, sama liga nie jest jego zdaniem wystarczająco zadowalająca. Ojciec piłkarza już wcześniej miał zapewniać, że jego syn nigdy nie zagra we Francji właśnie ze względu na poziom drużyn. Neymar został skuszony ofertą PSG, ale teraz widzi, że jego obawy się potwierdziły.

26-latkowi nie odpowiada również poziom organizacyjny. Przeszkadza mu stan francuskich boisk, który często nie jest w najlepszym stanie, przez co zawodnik obawia się, że łatwiej może doznawać kolejne kontuzje. Ostatnim powodem wymienionym przez „UOL esporte” jest organizacja wyjazdów przez samo PSG, które często wybiera transport autokarem. Neymar uważa, że utrudnia to mu skoncentrowanie się przed meczem, zwłaszcza, że wcześniej przyzwyczaił się do innych zwyczajów.

Przypomnijmy, że byłym graczem Barcelony w szczególności interesuje się Real Madryt. „Królewscy” są gotowi wydać fortunę na transfer, ale czekają na decyzję samego piłkarza, by wiedzieć, jaką strategię obrać. W grę może wchodzić przeprowadzenie transakcji w 2019 roku, kiedy może być to łatwiejsze. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj - http://transfery.info/112198,marca-decyzja-neymara-kluczowa-dla-lewandowskiego.ŹRÓDŁO
UOL esporte
TAGI: Neymar Paris Saint-Germain FC Real Madryt CF Brazylia Hiszpania Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.