Varane potwierdza zainteresowanie giganta. „Kontaktowali się w mojej sprawie”

10 miesięcy temu Varane potwierdza zainteresowanie giganta. „Kontaktowali się w mojej sprawie”
fot. Fot. Xavier Naltchayan

Raphaël Varane potwierdził, że zeszłego lata starał się o niego Manchester United.

W zeszłym roku Manchester United poszukiwał wciąż młodego, ale solidnego defensora, który mógłby stanowić o sile formacji obrony przez długie lata. Na Old Trafford ostatecznie trafił Victor Lindelöf, ale przez długi czas „Czerwone Diabły” starały się również o Varane'a. Real robił wszystko, by zatrzymać Francuza w Madrycie i koniec końców ta sztuka się udała.

Doniesienia sprzed kilku miesięcy w wywiadzie dla „Cadena SER” potwierdził sam zainteresowany. 24-latek podkreśla jednak, że kontakty poczynione przez United nie były bezpośrednie.

- United starało się o mnie zeszłego lata? Prawdą jest, że kontaktowali się w mojej sprawie, ale doniesienia o tym, że rozmawiał ze mną Mourinho są nieprawdziwe - powiedział obrońca.

Ekipa z Old Trafford może ponownie wejść na rynek transferowy w poszukiwaniu obrońcy również tego lata. Tym razem transfer Varane'a wydaje się być jednak jeszcze mniej prawdopodobny. Varane cieszy się zaufaniem trenera Zinedine'a Zidane'a i regularnie występuje w pierwszym składzie. Kilka miesięcy temu przedłużył też kontrakt z „Królewskimi”, co było reakcją na doniesienia o potencjalnym transferze.

Mourinho szczególnie zależało na pozyskaniu Varane'a, ponieważ Portugalczyk doskonale zna Francuza. Menedżer dostrzegł talent gracza już przed laty i w 2011 roku sam sprowadzał go do Madrytu z Lens. Od tamtej pory defensor rozegrał już w barwach „Los Blancos” ponad 220 spotkań.ŹRÓDŁO
Cadena SER
TAGI: Raphaël Varane Real Madryt CF Manchester United FC Francja Anglia Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.