Bild: Trenerska lista życzeń działaczy Borussii Dortmund

10 miesięcy temu Bild: Trenerska lista życzeń działaczy Borussii Dortmund

Według informacji przekazanych przez „Bilda” na głównej liście włodarzy Borussii Dortmund z kandydatami na nowego szkoleniowca BVB znajduje się trzech trenerów.

Zespół Łukasza Piszczka prowadzi obecnie Peter Stöger. Austriak od początku był opcją tylko do zakończenia sezonu. W pewnym momencie, gdy dortmundczykom wiodło się lepiej, nie brakowało doniesień, że może on utrzymać posadę również po finiszu rozgrywek. Odpadnięcie Borussii z Ligi Europy po dwumeczu z Red Bull Salzburg jednak go do tego nie przybliżyło. Na ten moment nie wydaje się, by dostał on taką szansę od dortmundzkich działaczy.

Zdaniem dziennikarzy zza naszej zachodniej granicy na ich krótkiej liście szkoleniowców, którzy mogliby zostać zatrudnieni po zakończeniu sezonu, jest trzech trenerów. Są nimi Lucien Favre, Ralph Hasenhüttl oraz Niko Kovač.

Pierwszy z nich pracuje obecnie w Nice. Zainteresowanie jego osobą BVB potwierdził zresztą ostatnio prezydent klubu z Lazurowego Wybrzeża, Jean-Pierre Rivière. Jak przyznał działacz: - Wiemy, że nasz trener jest bardzo popularny w Niemczech i zainteresowanie nim wyraża nie tylko Borussia.

Hasenhüttl od pewnego czasu jest odpowiedzialny za wyniki RB Lipsk, z którym w zeszłym sezonie sięgnął po wicemistrzostwo Niemiec. Nie wiadomo oczywiście, jak na jego odejście zapatrywaliby się włodarze zespołu z Lipska. Kovač z kolei prowadzi czwarty w tabeli Bundesligi Eintracht Frankfurt.  ŹRÓDŁO
Bild I Goal.com
TAGI: Niemcy Francja Trenerzy Lucien Favre Borussia Dortmund Ralph Hasenhüttl Niko Kovač Chorwacja Szwajcaria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.