Nawałka przed marcowym zgrupowaniem reprezentacji: On zamknął sobie drogę na mundial

10 miesięcy temu Nawałka przed marcowym zgrupowaniem reprezentacji: On zamknął sobie drogę na mundial
fot. FotoPyk

Selekcjoner reprezentacji Polski, Adam Nawałka, na konferencji prasowej przed najbliższym zgrupowaniem poruszył kilka tematów związanych z kadrą.

Marcowe zgrupowanie będzie bardzo ważnym etapem przygotowań do zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Świata Rosji. W jego trakcie podopieczni Nawałki zmierzą się z Nigerią oraz Koreą Południową (odpowiednio 23 i 27 marca).

W trakcie konferencji selekcjoner odniósł się m.in. do braku powołań dla Adriana Mierzejewskiego oraz Jarosława Jacha, a także skomentował niedawne doniesienia sugerujące, że po mundialu reprezentacyjną karierę zakończy Kamil Glik.

- Jeśli chodzi o Mierzejewskiego, to temat był, monitorowaliśmy tego zawodnika. Nie otrzymał powołania. Mam inną koncepcję, jeśli chodzi o budowanie drużyny. Nie zamykam tematu, ale jeśli wszyscy będą zdrowi to na MŚ szanse są małe.

- Jach zamknął sobie szansę pojechania na mundial, ale w ciągu 2-3 lat jego decyzja może okazać się słuszna. Ma treningi na bardzo wysokim poziomie z najlepszymi zawodnikami. Wierzę, że będziemy mieli z niego pożytek w reprezentacji.

- Sytuacja Błaszczykowskiego wygląda optymistycznie. Doznał minimalny uraz mięśnia czworogłowego, ale to nie było nic poważnego. Jestem z nim w kontakcie. Nadrabia zaległości. Liczymy i czekamy na niego.

- Byłem w Monaco na meczu Glika i długo rozmawialiśmy na temat przyszłości. Kamil nie mówił nic o zakończeniu kariery reprezentacyjnej - powiedział Nawałka, dodając również m.in., że jest bardzo zadowolony z doboru marcowych rywali polskiego zespołu.  

TUTAJ lista zawodników powołanych przez selekcjonera.ŹRÓDŁO
Łączy Nas Piłka
TAGI: Adam Nawałka Polska MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Reprezentacja Polski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.