MEDIA: Dramat Cezarego Wilka. We wtorek specjalne spotkanie

12 miesięcy temu
MEDIA: Dramat Cezarego Wilka. We wtorek specjalne spotkanie
fot. FotoPyk

Cezary Wilk zamierza na wtorkowym spotkaniu z mediami oficjalnie pożegnać się z zawodowym uprawieniem piłki nożnej - informuje dziennik „Heraldo”.

Real Saragossa poinformował w krótkim komunikacie, że we wtorek o godzinie 10:15, przed konferencją prasową poprzedzającą mecz ligowy przeciwko Osasunie, odbędzie się spotkanie z mediami z udziałem Cezarego Wilka.

Klub nie wyjawił żadnych szczegółów dotyczących wystąpienia 32-letniego zawodnika. Hiszpańskie media są jednak zgodne i uważają, że były reprezentant Polski z podjął decyzję o zakończeniu kariery i zamierza ogłosić to we wtorek.

Doświadczony pomocnik wyróżniał się w przeszłości na boiskach Ekstraklasy w barwach Korony Kielce oraz Wisły Kraków. Za sprawą bardzo dobrych występów w rodzimych rozgrywkach zapracował sobie na otrzymanie powołania do drużyny narodowej i transfer do Deportivo La Coruña.

Cezary Wilk spędził w ekipie z Estadio Municipal de Riazor dwa sezony i w tym czasie nie zdołał wywalczyć na dłużej miejsca w składzie „Los Turcos”. Z tego też powodu w lipcu 2015 roku postanowił przenieść się do Realu Saragossa.

Defensywny pomocnik udanie rozpoczął swoją przygodę zespołem „Blanquillos”, ale niestety dość szybko została ona zastopowana przez zerwanie więzadeł krzyżowych. Ta kontuzja spotykała go jeszcze dwukrotnie na dalszym etapie jego pobytu w drużynie z La Romareda. Ostatni raz zmusiła go do porzucenia myśli o futbolu w kwietniu ubiegłego roku.

32-letni zawodnik mimo licznych problemów nie zamierzał się poddawać i w listopadzie dostał zielone światło od lekarzy na wznowienie treningów w klubie. Wilk od tego momentu robił wszystko, aby wrócić na hiszpańskie boiska. Niestety kłopoty zdrowotne pozostawiły po sobie ślad i w efekcie były reprezentant Polski nie jest w stanie odzyskać dobrej dyspozycji, która pozwoliłaby mu załapać się choćby do kadry meczowej Realu Saragossa, dlatego zamierza skończyć swoje męczarnie i pożegnać się z futbolem.ŹRÓDŁO
Heraldo | Real Saragossa
TAGI: Cezary Wilk Real Saragossa Polska Hiszpania
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0149 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.