„Reprezentacja Polski należy do najlepszych drużyn świata. Stać was na półfinał mundialu”

10 miesięcy temu „Reprezentacja Polski należy do najlepszych drużyn świata. Stać was na półfinał mundialu”
fot. FotoPyk

Selekcjoner reprezentacji Nigerii, Gernot Rohr, w samych superlatywach wypowiedział się na łamach „Przeglądu Sportowego” na temat polskiej kadry.

Nigeryjczycy to najbliżsi rywale podopiecznych Adama Nawałki. Polscy piłkarze zmierzą się z nimi towarzysko już w najbliższy piątek. Pierwszy mecz biało-czerwonych w tym roku zostanie rozegrany we Wrocławiu. Rohr podkreśla, że spotkanie z Polską bardzo przyda się obu zespołom. Na zbliżającym się wielkimi krokami mundialu nasi piłkarze zmierzą się bowiem w fazie grupowej m.in. z Senegalem. Nigeria wylosowała z kolei dwie ekipy z Europy - Chorwację i Islandię.

- Macie bardzo mocny zespół, dobrze wyszkolony technicznie, grający szybko, świetnie poukładany taktycznie i przy tym skuteczny, z jednym fantastycznym napastnikiem Robertem Lewandowskim.

- Polska była losowana z pierwszego koszyka, co pokazuje, że należy do najlepszych drużyn świata. Stać was na półfinał.

- Oni (drużyny pokroju Niemiec, Hiszpanii, Brazylii, Francji czy Argentyny - red.) będą się eliminować nawzajem, a Polska może na tym skorzystać. Oczywiście podczas takich turniejów trzeba mieć nieco szczęścia, by nie wpaść we wczesnej fazie mistrzostw na Niemcy. Kolejną przewagą Polski nad innymi zespołami będzie to, że mistrzostwa zostaną rozegrane w Rosji. Wasi kibice będą mieć blisko - powiedział „PS” Rohr.

Selekcjoner Nigeryjczyków mocno pochwalił również samego Roberta Lewandowskiego, który jego zdaniem - obok Leo Messiego i Cristiano Ronaldo - jest jednym z trzech najlepszych piłkarzy na świecie (cała rozmowa TUTAJ).ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Polska Reprezentacja Polski MŚ 2018 Mistrzostwa Świata Nigeria Gernot Rohr
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.