PSG może sprawić psikusa innym gigantom. Z Tottenhamu do Paryża?!

10 miesięcy temu PSG może sprawić psikusa innym gigantom. Z Tottenhamu do Paryża?!

Jak podaje „The Telegraph”, włodarze Paris Saint-Germain są gotowi włączyć się do rywalizacji o podpis Toby'ego Alderweirelda.

Przyszłość stopera Tottenhamu od pewnego czasu nie jest jasna. Umowa Belga z „Kogutami” jest ważna do 30 czerwca 2019 roku. Wpisana jest w nią opcja przedłużenia o kolejne 12 miesięcy, ale jeśli Tottenham z niej skorzysta po zakończeniu następnego sezonu automatycznie aktywuje się również klauzula umożliwiająca pozyskanie 29-latka za 25 milionów funtów. Defensor jest oczywiście wart więcej.

Z tego powodu Alderweireld jest regularnie łączony z innymi czołowymi europejskimi klubami. Do tej pory wśród zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniało się m.in. Barcelonę, Chelsea i Manchester United. Najnowsze doniesienia „The Telegraph” sugerują jednak, że Belga chce mieć u siebie również PSG.

Konkretne kroki paryżan w celu sprowadzenia Belga będą oczywiście zależały również od tego, kto po sezonie zostanie nowym trenerem PSG. Na ten moment sami działacze widzą w nim jednak potencjalne wzmocnienie zespołu.

Tottenham nie chce żegnać się z obrońcą, ale jeśli już miałby to zrobić, wolałby, żeby 29-latek trafił do klubu spoza Premier League. Co warte podkreślenia, z PSG londyńczyków wiążą raczej dobre relacje. W ostatnim czasie Paryż na stolicę Anglii zamienili bowiem Serge Aurier oraz Lucas Moura.

Alderweireld jest zawodnikiem „Kogutów” od 2015 roku. W sumie ma on na koncie 105 występów w barwach ekipy z Londynu.  ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Francja Belgia Anglia Tobias Albertine Maurits Alderweireld Tottenham Hotspur FC Paris Saint-Germain FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.