„Neymar i Coutinho polecili mi transfer do Barcelony”

10 miesięcy temu „Neymar i Coutinho polecili mi transfer do Barcelony”
fot. FC Barcelona

Arthur wypowiedział się na temat swojego zbliżającego się wielkimi krokami transferu do Barcelony.

Pomocnik Grêmio przez długi czas był łączony z przenosinami do Katalonii. Obecnie jest on w zasadzie o krok od Camp Nou. Lider LaLiga poinformował niedawno o dojściu do porozumienia z brazylijskim klubem w sprawie ewentualnego letniego transferu utalentowanego zawodnika. Jeśli Barcelona zdecyduje się na taki krok, zapłaci za Arthura 30 milionów euro kwoty podstawowej oraz dziewięć milionów euro zmiennych.

Jak komentuje całą sprawę sam zawodnik?

- Jestem szczęśliwy. Rozmowy zakończyły się pomyślnie zarówno dla Grêmio, jak i dla mnie. Muszę jeszcze porozmawiać z moim obecnym klubem, kiedy dokładnie mam dołączyć do Barcelony.

- Nie ukrywam, że pytałem o katalońską drużynę Neymara. Mówił o niej same dobre rzeczy. Polecił mi, żebym zdecydował się na taki krok. Rozmawiałem również z Coutinho, który przyznał, że to naprawdę piękne miasto, a sam klub jest idealnym miejscem do grania - zdradził Arthur, który wypowiedział się również na temat Andrésa Iniesty:

- Czytałem, że może przenieść się do Chin. Nie wiem, jak potoczy się przyszłość, ale chciałbym zagrać z nim w jednej drużynie. Oglądając takich zawodników w akcji, wydaje się, że futbol jest bardzo prostą grą. W żaden sposób nie chcę się do niego porównywać, ale myślę, że mam kilka podobnych cech do niego.

Dodajmy, że Arthur zakończył sezon 2017 z 27 występami i jedną bramką na koncie w brazylijskiej ekstraklasie.ŹRÓDŁO
O Globo I Marca
TAGI: Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo FC Barcelona Grêmio Porto Alegre Brazylia Hiszpania Philippe Coutinho Coreira Neymar
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.