Były gracz Legii: Przenosiny na Łazienkowską były moim największym błędem

10 miesięcy temu Były gracz Legii: Przenosiny na Łazienkowską były moim największym błędem
fot. FotoPyk

Martins Ekwueme w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” wrócił pamięcią do czasów, gdy występował w Ekstraklasie.

„PS” postanowił przypomnieć postać 32-latka przed piątkowym meczem towarzyskim reprezentacji Polski z Nigerią. Ekwueme jest jednym z najbardziej znanych piłkarzy z tego kraju, którzy grali nad Wisłą. Jego bilans na najwyższym szczeblu to 80 występów i dwie bramki. W Ekstraklasie Nigeryjczyk bronił barw Polonii Warszawa, Wisły Kraków (zdobył z nią dwa tytuły mistrzowskie), Legii Warszawa oraz Zagłębia Lubin.

Kilka lat temu Ekwueme zdecydował się na grę w Indiach. Później występował jeszcze na Cyprze Północnym. Koniec końców wrócił on do Polski i obecnie reprezentuje barwy rywalizującego w III lidze (czwarty poziom rozgrywkowy) Falubazu Zielona Góra. Wspominając dawne czasy, zawodnik przekonuje, że jego kariera mogła potoczyć się zupełnie inaczej, gdyby w 2007 roku nie przeszedł do Legii.

- Moim największym błędem było przejście tam. Trener Waldemar Fornalik w Polonii Warszawa ostrzegał mnie, bym tam nie szedł, bo nie będę mieć miejsca w składzie. A miałem oferty z Bełchatowa, Łęcznej, Zagłębia czy z Arki. (…) Gdybym poszedł do Bełchatowa (ówczesnego wicemistrza Polski - red.), występowałbym więcej i kariera nabrałaby rozpędu. Trenerowi Orestowi Lenczykowi mocno na mnie zależało. Wybrałem jednak Legię. Chciał mnie tam trener Jacek Zieliński. Jego zastąpił jednak Jan Urban, u którego już nie grałem. On wybrał innych. Kupili Gizę, do tego w środku pola był kapitan drużyny Vuković, reprezentant Polski Roger i Marcin Burkhardt - przyznał Ekwueme, który kilka miesięcy temu otrzymał polskie obywatelstwo.

32-latek czuje się w naszym kraju bardzo dobrze, choć zapytany o rasizm, zdradził, że spotykał się w Polsce z jego przejawami.

- Wielokrotnie słyszałem różne niemiłe słowa. Głównie od kibiców innych drużyn, ale bywało też, że od piłkarzy rywali. Tyle że miało to miejsce już nie w ekstraklasie. Muszę jednak powiedzieć, że sytuacja pod tym względem się poprawia, dziś rasizmu doświadczam rzadziej niż kiedyś. Moje dzieci chodzą do polskiej szkoły i nikt ich tam nie prześladuje - powiedział piłkarz, dodając, że zamierza zostać w Polsce na dłużej (więcej TUTAJ).ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Martins Nnabugwu Ekwueme Polska Nigeria Legia Warszawa Wisła Kraków Zagłębie Lubin Polonia Warszawa
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.