Dawidowicz: Inspiruję się Frankiem Lampardem

9 miesięcy temu Dawidowicz: Inspiruję się Frankiem Lampardem
fot. FotoPyk

Paweł Dawidowicz udzielił ciekawych wypowiedzi dla klubowej telewizji US Palermo.

22-letni piłkarz stanowi jedno z ogniw polskiego trio, jakie dołączyło przed aktualnym sezonem do Palermo. Oprócz byłego gracza Lechii Gdańsk do spadkowicza z Serie A przeniósł się Przemysław Szymiński z Wisły Płock oraz Radosław Murawski z Piasta Gliwice. 

Co istotne, każdy z Polaków regularnie pojawia się w pierwszym składzie, a ich drużyna zajmuje czołowe miejsce w Serie B i już w kolejnym sezonie może grać we włoskiej elicie. Jedynym problemem jest sytuacja Dawidowicza, który we Włoszech przebywa jedynie na zasadzie wypożyczenia z Benfiki i nie wiadomo na razie, gdzie znajdzie się na początku przyszłych rozgrywek.

- Jestem związany ze wszystkimi zawodnikami z klubu, wszyscy tutaj jesteśmy przyjaciółmi. Często wychodzimy na wspólne posiłki i spędzamy ze sobą wiele wolnego czasu. Nie chcę wyróżnić nikogo jako mojego największego przyjaciela. Staram się budować dobre relacje ze wszystkimi.

- Na boisku czuję się lepiej w linii pomocy i to tam odczuwam największą przyjemność z gry, ale mogę występować także w obronie. Nie zwracam na to dużej uwagi i dostosowuję się do poleceń trenera.

- Moim idolem od zawsze był Frank Lampard. Choć skończył z graniem już jakiś czas temu, to zawsze przyglądałem się mu z ciekawością. Śledziłem jego styl gry i do dzisiaj próbuję go naśladować pod względem zachowania się na boisku.

- Nie wiem, co wydarzy się w najbliższym czasie, ale oczywiście chciałbym pozostać w Palermo. Z tego względu daję z siebie wszystko w każdym spotkaniu, by udowodnić, że jestem warty zatrzymania w klubie. Chcę pozostać w Palermo przez długi czas – powiedział Dawidowicz.


ŹRÓDŁO
Palermo
TAGI: Polska Włochy Paweł Dawidowicz US Palermo
Zobacz również
Wszystkie grzechy kadry
8 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.