Probierz zachwycony wizytą w Brazylii. „Nie widziałem lepszej bazy treningowej niż w Atlético Mineiro”

12 miesięcy temu
Probierz zachwycony wizytą w Brazylii. „Nie widziałem lepszej bazy treningowej niż w Atlético Mineiro”
fot. FotoPyk

Michał Probierz wykorzystał przerwą reprezentacyjną na wyjazd do Brazylii i po powrocie do kraju zdecydował się na przedmeczowej konferencji prasowej podsumować swój wyjazd do Ameryki Południowej w formie... prezentacji multimedialnej.

Szkoleniowiec Cracovii postanowił w trakcie przerwy w rozgrywkach Ekstraklasy udać się do Brazylii, gdzie poszukiwał młodych zawodników, którzy w niedalekiej przyszłości mogliby zasilić szeregi jego drużyny.

46-letni trener spędził w sumie dziesięć dni w Belo Horizonte i w tym czasie nie tylko przyglądał się utalentowanym piłkarzom, ale również odwiedził bazy treningowego takich ekip jak Atlético Mineiro, Cruzeiro czy América.

Probierz po powrocie do kraju nie ukrywał swojego zachwytu nad sposobem szkolenia młodzieży w Ameryce Południowej, dlatego zdecydował się poruszyć ten temat na konferencji prasowej i w formie prezentacji multimedialnej podsumował swój wyjazd do Brazylii (wideo od 5:40).

- Jak sobie państwo wyobrażają szkolenie w Brazylii? Że talenty ściąga się z plaż i faweli? Jak się z kimś rozmawia, to mówią, że tam jest bieda, zawodnicy nie mają gdzie trenować i cieszą się, gdy mogą przyjechać do Europy. No to proszę popatrzeć... Nie widziałem lepszej bazy treningowej niż w Atlético Mineiro - stwierdził szkoleniowiec Cracovii.

- Od 5 lat ciągle mówię, by pokazać w Canal+ i w innych telewizjach warunki, w jakich my pracujemy i funkcjonujemy. Od 20 lat zwracam uwagę na szkolenie młodzieży na każdym poziomie, jakim pracowałem. A postępu wymaga się od trenerów, abyśmy wyjeżdżali i się szkolili oraz rozwijali. Dziękuję profesorowi Januszowi Filipiakowi za udostępnienie mi wyjazdu i natchnienie do walki o to wszystko - powiedział 46-letni trener.

- Przy okazji tych dni spędzonych w Brazylii miałem okazję zobaczyć 300 zawodników, bo specjalnie dla nas zorganizowali spotkania, na których mogliśmy ich zobaczyć. Wyselekcjonowaliśmy grupę piłkarzy, którą mamy zamiar obserwować i zobaczymy teraz, co się wydarzy w kwestii graczy spoza Unii i potem będziemy podejmować jakieś decyzje - dodał Probierz.

Szkoleniowiec Cracovii odniósł się także do sytuacji Michal Sipľak. Słowak wrócił ze zgrupowania słowackiej kadry z kontuzją, co bardzo zdenerwowało sternika „Pasów”.

- To jest dla mnie skandal. Jak zawodnik z klubu ma wyjechać i zgłosić kontuzję, to każą mu się stawić na zgrupowaniu, a jak zawodnik na kadrze zgłasza uraz, to nie może wrócić do zespołu, bo słyszy, że za kilka dni może grać. Potem okazuje się, że wraca kontuzjowany. Zachowanie słowackiej federacji nie było w porządku i tak się nie działa. Dla nich to fajnie, bo następny mecz zagrają we wrześniu, a teraz niech się martwi klub - powiedział 46-letni trener.ŹRÓDŁO
Cracovia
TAGI: Michał Probierz Cracovia Polska Trenerzy Michal Sipľak Słowacja Kontuzje Brazylia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.