Dlaczego Ibrahimović zrezygnował ze 100 milionów i wybrał LA Galaxy? Szwed wyjaśnia

9 miesięcy temu Dlaczego Ibrahimović zrezygnował ze 100 milionów i wybrał LA Galaxy? Szwed wyjaśnia
fot. Los Angeles Galaxy

Zlatan Ibrahimović na antenie ESPN wypowiedział się na temat tego, dlaczego zdecydował się kontynuować swoją karierę akurat w Los Angeles Galaxy.

Szwed przeniósł się do ekipy ze Stanów Zjednoczonych na zasadzie wolnego transferu po tym, jak chwilę wcześniej rozwiązał kontrakt z Manchesterem United. Napastnik miał kilka opcji, w tym przeprowadzkę do Chin. Jak podało „Sports Illustrated”, w Państwie Środka mógł on zarobić 100 milionów dolarów. Dodajmy, że umowa z LA Galaxy gwarantuje mu podstawowe zarobki rzędu 1,5 miliona dolarów. Różnica jest więc ogromna.

Dlaczego Ibrahimović nie trafił do Chin i wybrał USA?

- Gra w Stanach Zjednoczonych jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Chcę pokazać tutaj wszystkim, co potrafię.

- Nie chodzi o pieniądze. Wcześniej nie znałem nawet wysokości kontraktu przygotowywanego przez klub. Powiedziałem tylko: „Szykujcie się, idę”. Myślę, że nawet Galaxy było tym zaskoczone.

- Po wyleczeniu kontuzji ja po prostu chcę być szczęśliwy. Chcę zakładać buty piłkarskie, móc wąchać murawę, dotykać piłki. Robić to, co robiłem przez ostatnie 20 lat. Uwierz mi, to jest bezcenne.

- Przyszedłem do Galaxy, by pomóc w zdobywaniu trofeów i stać się częścią historii klubu. Być tym gościem, który robi różnicę. Grałem ze świetnymi zawodnikami w najlepszych klubach i wygrywałem. Chcę to kontynuować w Los Angeles.

- Będę występował tak długo, jak tylko będzie przynosiło to rezultaty. Jeśli pewnego dnia ktoś uzna, że nie jestem już wystarczająco dobry, odejdę. Moja sytuacja nie różni się od innych zawodników. Nie przyjechałem tutaj na wakacje - powiedział Ibrahimović, który przywitał się z amerykańską publicznością dwiema bramkami w meczu derbowym LA Galaxy z Los Angeles FC (4:3). ŹRÓDŁO
ESPN I Sports Illustrated
TAGI: Chiny Szwecja Stany Zjednoczozne Zlatan Ibrahimović Los Angeles Galaxy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.