Dziekanowski: Rozchwiana jest ta nasza liga, jak serce chorego na arytmię

9 miesięcy temu Dziekanowski: Rozchwiana jest ta nasza liga, jak serce chorego na arytmię
fot. FotoPyk

Dariusz Dziekanowski w swoim felietonie opublikowanym na łamach „Przeglądu Sportowego” odniósł się w negatywny sposób do metod pracy Romeo Jozaka oraz do decydującej fazy wyścigu po tytuł mistrza Polski.

Były reprezentant Polski jest rozczarowany poziomem prezentowanym przez zespoły aspirujące do miana najlepszej drużyny w kraju i nie potrafi wskazać swojego faworyta, który w pełni zasłużyłby na tytuł mistrzowski.

- Zgodnie z przewidywaniami przedsezonowymi, w czołówce tabeli znalazły się drużyny, które do tytułu typowane są od lat. Nie ma w niej tym razem Lechii, ale są Lech, Legia i Jagiellonia. Jednak żadna z tych drużyn nie przekonuje na tyle, żeby o niej powiedzieć, że to jest mój kandydat na mistrza. Ten sezon w wykonaniu każdej z nich jest dość dziwny - napisał Dziekanowski.

- Żadna z nich nie gwarantuje solidności sprawiającej, że chce się oglądać każde spotkanie w jej wykonaniu, tak jak gwarantują to czołowe drużyny w innych europejskich ligach - dodał 55-latek.

Były zawodnik Legii Warszawa nie jest także zadowolony z tego, co dzieje się w jego byłym klubie. W szczególności nie przypadają mu do gustu decyzje podejmowane przez obecnego szkoleniowca „Wojskowych”.

- Nie wiem, jak szatnia Legii znosi Romeo Jozaka. Wydaje mi się, że takie wstrząsy, jak z Michałem Kucharczykiem, są podejmowane w akcie desperacji i sprawiają, że szkoleniowiec raczej traci autorytet, niż go zyskuje. Czy Kucharczyk wrócił podwójnie zmobilizowany, czy Jozak ma w nim wroga i po jego odejściu zarówno on, jak i większość zawodników odetchnie z ulgą? Bliżej mi do tej drugiej tezy - uważa Dziekanowski.

- Rozchwiana jest ta nasza liga, jak serce chorego na arytmię. Być może takie wrażenie mam też dlatego, że patrzę przez pryzmat reprezentacji Polski, która przyzwyczaiła nas do pewnego wysokiego i równego poziomu - dodał 55-latek.

Cały felieton Dariusza Dziekanowskiego można przeczytać - TUTAJ.ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Dariusz Dziekanowski Polska Legia Warszawa Lech Poznań Jagiellonia Białystok Romeo Jozak Trenerzy Chorwacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.