„W Legii potraktowano mnie niezbyt poważnie. Chcę pokazać, że Jozak się mylił”

9 miesięcy temu „W Legii potraktowano mnie niezbyt poważnie. Chcę pokazać, że Jozak się mylił”
fot. FotoPyk

Nieco ponad miesiąc temu Maciej Dąbrowski odszedł z Legii Warszawa, przenosząc się do Zagłębia Lubin. W sobotę środkowy obrońca zagra ze swoim byłym klubem.

30-latek opuścił szeregi mistrza Polski z uwagi na coraz mniejsze szanse na regularne występy w koszulce Legii. Do zimy zanotował on dziewięć ligowych występów, a do tego trakcie ostatniego okna na Łazienkowską trafili kolejni stoperzy - William Rémy oraz Maurício (choć on akurat w zasadzie w ogóle nie pojawia się na murawie). W drużynie zrobiło się ciasno i Dąbrowski ją opuścił.

Jak przyznał przed sobotnim spotkaniem Dąbrowski na łamach Legia.net, nie do końca rozumie on sytuację, w której znalazł się kilka tygodni temu.

- Patrząc na całą sytuację teraz, nie żałuję odejścia z Legii. Moje szanse na grę były praktycznie żadne… Po sparingach wiedziałem, że szykowana jest dla mnie rola rezerwowego. Na początku słyszałem od trenera, że nie ma możliwości, bym odszedł z klubu. Potem dostałem jednak informację, że stanie się lepiej, gdy zmienię otoczenie. Sytuacja była dla mnie niezrozumiała, ale… takie jest życie.

- Miałem poczucie, że potraktowano mnie niezbyt poważnie. Nie mam piętnastu lat, jesteśmy dorośli… Wolę rozmawiać otwarcie, szczerze i bez owijania w bawełnę. Chciałbym w takiej sytuacji usłyszeć, że nie jestem potrzebny w grudniu, a nie dopiero wtedy, gdy do Legii zaczęto pozyskiwać nowych graczy… (…) Jestem teraz w Zagłębiu i z przyjemnością myślę o meczu z Legią. Będę chciał pokazać, że Jozak się pomylił - powiedział Dąbrowski, dając do zrozumienia, że nie czuł się słabszy od piłkarzy, z którymi rywalizował o miejsce w składzie ekipy ze stolicy (cały wywiad TUTAJ).

Od momentu powrotu do Zagłębia (to z niego wcześniej trafił do Legii) Dąbrowski rozegrał cztery ligowe spotkania. W każdym z nich przebywał na murawie przez pełne 90 minut.

Dodajmy, że sobotni mecz Legii z „Miedziowymi” rozpocznie się o 20:30.  ŹRÓDŁO
Legia.net
TAGI: Polska Legia Warszawa Zagłębie Lubin Maciej Dąbrowski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.