Wenger in? Arsenal nie wyklucza pozostania menedżera!

9 miesięcy temu Wenger in? Arsenal nie wyklucza pozostania menedżera!

Arsenal wciąż zwleka z podjęciem decyzji w sprawie przyszłości Arsène'a Wengera.

Podopieczni Francuza już od dawna nie do końca spełniają oczekiwania klubu oraz przede wszystkim kibiców. Drużyna radzi sobie nie najlepiej szczególnie w lidze, nie mogąc włączyć się do rywalizacji o mistrzostwo, a to poddaje pod wątpliwość dalszą współpracę z obecnym menedżerem. Mimo gorszych wyników w poprzedniej kampanii, „Kanonierzy” zdecydowali się przedłużyć kontrakt Wengera na kolejne dwa lata, ale trwające rozgrywki przyniosły kolejne spekulacje na temat odejścia szkoleniowca.

Media prześcigają się w typowaniu następców Wengera, z których jeden miałby objąć zespół już po tej kampanii, co oznaczałoby konieczność zwolnienia menedżera. Dziennikarze „The Telegraph” przyglądają się sprawie i okazuje się jednak, że klub na poważnie zastanawia się nad... zatrzymaniem 68-latka. Żeby poprowadzić Arsenal w przyszłym sezonie, Wenger musi spełnić konkretny warunek.

Walka o wysoką pozycję w Premier League została spisana już na straty, drużyna też szybko odpadła z FA Cup, a w Carabao Cup uległa w finale Manchesterowi City. Ostatnią szansą na trofeum jest Liga Europy i wygląda na to, że zwycięstwo w niej diametralnie zmieni sytuacji menedżera. Arsenal czeka na rozstrzygnięcie dwumeczu z Atlético Madryt i ewentualny późniejszy finał. Jeśli „The Gunners” uda się wygrać - Wenger prawdopodobnie wypełni swój kontrakt.

O możliwości takiego rozwiązania mówił po meczu z CSKA Moskwa Alexandre Lacazette. Napastnik, który przeniósł się na Emirates Stadium w zeszłym roku, stwierdził, iż widzi spore szanse na pozostanie Wengera, o ile właśnie „Kanonierom” uda się sięgnąć po europejskie trofeum.

- Zwycięstwo w Lidze Europy może być sposobem na zatrzymanie menedżera, ponieważ on i tak zrobił wiele dobrego dla tego klubu. To uratowałoby też nasz sezon, ponieważ w lidze nie radzimy sobie najlepiej - powiedział były gracz Lyonu.

Wenger poprowadził Arsenal do zdobycia 17 trofeów, ale do tej pory nie udało mu się wygrać żadnego europejskiego pucharu. Liga Europy byłaby więc dla niego szansą nie tylko na zachowanie posady, ale również na przełamanie niemocy na międzynarodowych boiskach.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Arsène Wenger Arsenal FC Trenerzy Francja Anglia Liga Europy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.