Mioduski: Zwolnienie Jozaka nie jest idealne. Ale inna decyzja byłaby gorsza...

9 miesięcy temu Mioduski: Zwolnienie Jozaka nie jest idealne. Ale inna decyzja byłaby gorsza...
fot. FotoPyk

Prezes Legii, Dariusz Mioduski, tłumaczy na konferencji prasowej dlaczego zwolnił Romeo Jozaka.

„Wojskowi” nie wykorzystali szansy, by wskoczyć na fotel lidera Ekstraklasy. Porażka z Zagłębiem Lubin była już 11 w obecnym sezonie i choć klub nadal pozostaje w walce o mistrzostwo, tuż po spotkaniu zdecydowano o zwolnieniu trenera. Choć o takim rozwiązaniu spekulowano już wcześniej, kontrowersje wywołał fakt, iż decyzja zapadła niemal natychmiast po meczu.

- Nie wiem, czy to była decyzja idealna, ale na pewno optymalna. Każda inna byłaby decyzją gorszą. My dzisiaj, korzystając z daru niebios, mamy tylko punkt straty do lidera. Wszystko jest w naszych rękach - stwierdził Dariusz Mioduski na zwołanej specjalnie konferencji prasowej. Jego wypowiedzi cytuje Jan Kałucki z „Polskiego Radia”.

- Zatrudnienie Jozaka? Zmiana trenera była wtedy dobrą decyzją. Ówczesna sytuacja tego wymagała. Moje zajęcie to zarządzanie ryzykiem. Teraz podjęliśmy kolejną decyzję z ryzykiem, ale jestem przekonany, że jest ona najlepsza dla klubu.

Mioduski przyznał, że choć decyzja zapadła zaraz po przegranym meczu, nie była powodowana emocjami.

- Decyzja pod wpływem emocji? Jestem bardzo emocjonalny jako kibic futbolu i Legii Warszawa. Jednak zmiana trenera nie była podyktowana emocjami. Nie było tak, że się wczoraj wkurzyłem. Rozmawiałem z trenerami od dłuższego czasu. Pewne rzeczy po prostu nie działały. 

- Dla mnie na tym boisku... nie mogę powiedzieć, że nie widziałem serca. Piłkarze dawali z siebie wszystko, ale nie widziałem zespołu. Niech to będzie odpowiedzią na pytanie co konkretnie nie działało. W zespole musi być serce i głowa. Serce widziałem... głowy niestety nie.

O zwolnieniu Jozaka Legia poinformowała w wydanym późnym wieczorem komunikacie. Poinformowano również, że obowiązki trenera przejmie Dean Klafurić, dotychczasowy drugi szkoleniowiec. Prezes warszawian zapewnia jednak, że będzie on jedynie tymczasowym rozwiązaniem.

- Nie chcę rozmawiać o przyszłym trenerze... bo po prostu nie wiem kto nim będzie. Na pewno doświadczenie będzie rzeczą, na którą będziemy zwracać dużą uwagę.ŹRÓDŁO
Kałucki | Twitter
TAGI: Dariusz Mioduski Legia Warszawa Romeo Jozak Trenerzy Chorwacja Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.