Grosicki: Dlatego nie rozmawiam z brytyjskimi mediami

11 miesięcy temu
Grosicki: Dlatego nie rozmawiam z brytyjskimi mediami
fot. Transfery.info

Kamil Grosicki na łamach WP SportoweFakty odniósł się do tego, dlaczego nie rozmawia z mediami z Wysp.

Reprezentant Polski gra w Anglii od początku 2017 roku, kiedy to przeniósł się z Rennes do Hull City, które zapłaciło za niego około dziewięciu milionów euro. Przez pierwsze pół roku „Grosik” rywalizował z drużyną w Premier League. Poprzedni sezon Hull zakończyło jednak na osiemnastym miejscu w tabeli angielskiej ekstraklasy, spadając tym samym do Championship.

Anglikom zdarza się zarzucać Grosickiemu, że nie rozmawia z tamtejszymi mediami, mimo iż występuje na Wyspach już od dłuższego czasu. Dlaczego tak jest?

- Ponieważ nie czuję się pewnie, żeby stanąć przed kamerą i mówić. Nie chcę robić z siebie wariata, ale nie oznacza to, że z kimś mam słaby kontakt. Mówię jeszcze raz: trener albo inni koledzy z zespołu mogą powiedzieć, jaką mam pozycję w szatni i jak się zachowuję. Zawsze jestem taki sam, czy w życiu czy w social mediach.

- Słucham uważnie trenera, wykonuje jego polecenia. Relacje z kibicami też mam dobre: zawsze zaczepią, zagadają. Wymyślili nawet piosenkę o mnie, którą śpiewają na meczach. To pokazuje, że mostów za sobą nie palę i jestem akceptowany. Myślę, że lepiej jeżeli angielscy dziennikarze będę mnie rozliczali z tego, co robię na boisku - powiedział Sportowym Faktom reprezentant Polski (cały wywiad TUTAJ).

Grosicki rozegrał w tym sezonie 35 ligowych spotkań w koszulce Hull, strzelając w nich dziewięć goli i notując pięć asyst. Niestety zespół Polaka zajmuje aktualnie dopiero osiemnaste miejsce w tabeli Championship.ŹRÓDŁO
WP Sportowe Fakty
TAGI: Polska Anglia Hull City Kamil Grosicki
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2019 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.