BILD: Decyzja w sprawie Stögera podjęta. Watzke odpowiada

10 miesięcy temu
BILD: Decyzja w sprawie Stögera podjęta. Watzke odpowiada

„Bild” donosi, że Borussia Dortmund podjęła już decyzję o rozstaniu z Peterem Stögerem po sezonie.

Austriacki trener został zatrudniony w Dortmundzie na początku grudnia minionego roku jako następca Petera Bosza. Za kadencji Holendra zespół z Signal Iduna Park pogrążył się w kryzysie, z którego miał go wyciągnąć właśnie zwolniony chwilę wcześniej z 1.FC Köln 52-latek. Forma zespołu rzeczywiście błyskawicznie wzrosła i już poczynając od pierwszego meczu pod wodzą Stögera, Borussia zakończyła dwumiesięczną serię bez zwycięstwa i rozpoczęła kolejną - serię 12 ligowych spotkań bez porażki.

Zespół prezentuje się jednak na boisku słabo - brakuje mu stylu i tożsamości. W dodatku poniósł dotkliwe klęski w najważniejszych meczach: w Pucharze Niemiec z Bayernem (1:2), w Lidze Europy z Salzburgiem (1:2 w dwumeczu) i w lidze znów z Bayernem (0:6), a potem w derbach z Schalke (0:2).

- Mój kontrakt wygasa w czerwcu. I dobrze - powiedział na konferencji po meczu z Schalke  Stöger, co zostało w środowisku odebrane jednoznacznie - ani klub, ani trener nie chcą przedłużać współpracy.

Te rewelacje potwierdza „Bild”, który donosi, że w gabinetach szefów Borussii faktycznie zapadła już decyzja w sprawie przyszłości Austriaka na Signal Iduna Park. 

Na informacje najpopularniejszej niemieckiej bulwarówki zdążył już odpowiedzieć prezes dortmundzkiego klubu, którego komunikat był krótki: „To są tylko spekulacje”.ŹRÓDŁO
Bild
TAGI: Peter Stöger Austria Trenerzy Niemcy Borussia Dortmund
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.