„Wilki” zbroją się przed Premier League. Na dzień dobry 20 milionów!

9 miesięcy temu „Wilki” zbroją się przed Premier League. Na dzień dobry 20 milionów!

Wolverhampton powoli zaczyna przygotowywać się do powrotu na boiska Premier League.

Remis Brentford z Fulham oraz zwycięstwo Wolverhampton z walczącym o utrzymanie Birmingham City zapewniły „Wilkom” wyczekiwany awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii. Zespół zagra w Premier League pierwszy raz od 2012 roku, kiedy to spadł do Championship z ostatniego miejsca, a następnie ponownie - do League One.

Sytuacja w klubie zmieniła się po przyjściu inwestorów z Chin, którzy teraz snują plany na pierwszy sezon w najwyższej lidze. Tego lata możemy się spodziewać dużej aktywności ekipy z Molineux Stadium na rynku transferowym, a „The Telegraph” informuje, że już teraz planowane są pierwsze ruchy.

Według dziennika na ten moment priorytetem władz klubu jest zatrzymanie piłkarzy, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do awansu, a którzy są do tej pory jedynie wypożyczeni. W pierwszej kolejności definitywnie pozyskani mają zostać Benik Afobe oraz Willy Boly. Ten pierwszy dołączył do drużyny w styczniu tego roku z Bournemouth, natomiast defensor został ściągnięty z FC Porto zeszłego lata.

Klub prowadzi negocjacje z nominalnymi pracodawcami zawodników. Wykupienie ich ma kosztować łącznie 20 milionów funtów - po 10 milionów na kartę zawodniczą każdego z piłkarzy. Co ciekawe, Fosun International zapłaciło za zakup Wolverhampton w 2016 roku niewiele więcej - 30 milionów funtów.

Aktualnie klub poszukuje zawodników, którzy mogliby wzmocnić drużynę prowadzoną przez Nuno Espirito Santo. Podobnie jak Afobe i Boly, w ekipie „Wilków” na dłużej mogą zostać również wypożyczeni Leo Bonatini oraz Alfred N'Diaye. Tymczasem właściciele chcą wynagrodzić piłkarzy za awans (i prawdopodobne mistrzostwo Championship) wycieczką do Chin.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Benik Afobe Willy Boly Wolverhampton Wanderers FC A.F.C. Bournemouth FC Porto Demokratyczna Republika Konga Francja Portugalia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.