Barcelona chce piłkarza z drugiej ligi angielskiej!

10 miesięcy temu
Barcelona chce piłkarza z drugiej ligi angielskiej!
fot. Wikipedia

FC Barcelona jest zainteresowana sprowadzeniem angielskiego objawienia, Ryana Sessegnona.

Młodzieżowy reprezentant Anglii, Ryan Sessegnon, nawet tym niezbyt wnikliwym obserwatorom Championship przedstawił się już w połowie 2016 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy zdecydował się z niego skorzystać Slavisa Jokanović, czyli szkoleniowiec Fulham. Lewy obrońca był wówczas w wieku 16 lat i trzech miesięcy, co samo w sobie sprawiło, że wiele mówiło się o tym graczu.

Od tamtej pory nazwisko Sessegnona przebija się do światowych mediów głównie ze względu na pojawiające się coraz częściej plotki na temat opuszczenia przez niego londyńskiego klubu. Mówiło się między innymi o jego możliwych przenosinach do gigantów Premier League, Paris Saint-Germain czy teraz Barcelony. W tej chwili siedemnastolatek jest już pełnoprawnym graczem pierwszej drużyny Fulham i jedną z gwiazd Championship.

Występujący na lewej obronie lub pomocy zawodnik rozegrał już 76 oficjalnych występów w drużynie Fulham, notując 21 trafień oraz 10 asyst. Warto przy tym zaznaczyć, że Sessegnon dopiero za miesiąc zostanie pełnoletni.

Pomimo zainteresowania wspomnianych gigantów, faworytem do pozyskania siedemnastolatka jest Tottenham. To właśnie w ekipie „Kogutów” rozbłysnął niegdyś Gareth Bale, do którego obecnie porównywany jest Sessegnon. Ponadto, z tą drużyną pracuje Mauricio Pochettino, czyli szkoleniowiec znany z rozwijania młodych talentów.


ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: Hiszpania Anglia FC Barcelona Fulham FC Kouassi Ryan Sessegnon
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.