Wielkie powroty do Juventusu? Dyrektor komentuje

9 miesięcy temu Wielkie powroty do Juventusu? Dyrektor komentuje
fot. Juventus FC

Giuseppe Marotta został zapytany o ewentualny powrót Paula Pogby i Álvaro Moraty.

Obaj zawodnicy grali w Juventusie przez kilka sezonów, w których udało im się znacznie rozwinąć. Pogba wcześniej nie mógł liczyć na miejsce w składzie United, dlatego przeniósł się za darmo do Turynu, a następnie powrócił na Old Trafford, lecz już za 105 milionów euro. Morata z kolei po dobrych występach został odkupiony przez Real, a po kolejnym sezonie przeniósł się do Chelsea za 80 milionów euro.

Aktualnie sytuacja obu zawodników nie jest zbyt pewna. Pomocnik nie utrzymuje najlepszych relacji z José Mourinho i może opuścić latem United, natomiast Morata nie spełnił oczekiwań na Stamford Bridge. W grę wchodzi powrót zawodników do Juventusu, a o sprawę został zapytany dyrektor wykonawczy mistrzów Włoch - Giuseppe Marotta.

- Osobiście nie wierzę w powroty, ale zdarzają się wyjątki - powiedział działacz w rozmowie z „Mediaset Premium”.

- Pogba i Morata do dwójka świetnych piłkarzy, to też dobrzy chłopacy. Jeśli mam być jednak szczery, oni są dla nas jak fatamorgana.

Następnie Marotta wypowiedział się na temat również łączonego z Juventusem Matteo Darmiana, który miał już wyrazić zgodę na transfer. Skomentował także sprawę wprowadzenia w Lidze Mistrzów systemu VAR, w kontekście dyskusji na temat słuszności przyznania rzutu karnego, który dał awans Realowi Madryt po tym, jak „Bianconerim” udało się odrobić trzybramkową stratę.

- Darmian? Nie, nic jeszcze nie zostało zatwierdzone.

- VAR to narzędzie, które nie jest doskonałe, ale zmniejsza ono liczbę błędów. Ten system powinien zostać jak najszybciej wprowadzony do Ligi Mistrzów. To paradoks, że w niektórych krajach, jak we Włoszech, jest VAR, w innych korzystają z sędziów za bramką, a gdzie indziej nie ma żadnego systemu pomocniczego.ŹRÓDŁO
Mediaset Premium
TAGI: Paul Pogba Álvaro Borja Morata Martín Matteo Darmian Giuseppe Marotta Juventus FC Manchester United FC Chelsea FC Anglia Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.