160,5 miliona za Pogbę!

10 miesięcy temu
160,5 miliona za Pogbę!
fot. Manchester United FC

Manchester United nie zamierza sprzedawać Paula Pogby za bezcen.

Coraz więcej wskazuje na to, że letni transfer Francuza jest prawdopodobny. Piłkarz nie utrzymuje najlepszych stosunków z menedżerem José Mourinho, który ma wiele zastrzeżeń do gry zawodnika. Pogba również nie jest zadowolony ze współpracy z Portugalczykiem, a spór może doprowadzić do tego, że to pomocnik pożegna się z klubem z Old Trafford.

W zeszłym tygodniu „Daily Mail” informowało, że Mourinho jest gotów sprzedać gracza, a „The Telegraph” wtórował dziennikowi, twierdząc, iż szkoleniowiec ma pełne poparcie zarządu. Teraz to pierwsze źródło przekazuje kolejne informacje, według których działacze United nie są największymi zwolennikami sprzedaży gwiazdy, ale jeśli będzie taka konieczność, wydadzą zgodę na transfer.

Przede wszystkim kierownictwo „Czerwonych Diabłów” liczy na to, że spór pomiędzy piłkarzem a menedżerem zostanie szybko zażegnany. Zarząd wolałby uniknąć sprzedaży również ze względu na to, iż klub opuścić może kilku zawodników, a to wymaga pozyskanie następców już na ich pozycje. United ustaliło jednak wycenę Pogby, w razie gdyby relacje między zwaśnionymi stronami nie uległy zmianie.

Triumfatorzy zeszłorocznej edycji Ligi Europy chcą zarobić na transferze Pogby, dlatego nie zamierzają wysłuchiwać ofert poniżej pewnego poziomu. Według „Daily Mail”, kwotą, która może zadowolić ekipę z Old Trafford jest 120-140 milionów funtów. W przeliczeniu na euro może to dać nawet 160,5 miliona.

Taka wycena ogranicza grono chętnych na transfer do grupy kilku największych i najbogatszych europejskich klubów. Agent Pogby, Mino Raiola, zdążył już jednak uruchomić swoje kontakty i wstępnie rozmawiał z częścią potencjalnych zainteresowanych. Jeśli wszystko pójdzie według tego planu, Francuz zmieni klub już po dwóch latach, a United zgromadzi dodatkowe fundusze, które mają pozwolić Mourinho na budowę drużyny, która realnie powalczy o mistrzostwo Anglii.

Pogba trafił na Old Trafford w 2016 roku z Juventusu. W United występował już wcześniej, ale widząc, że nie ma szans na regularną grę, nie przedłużył kontraktu i za darmo przeniósł się do „Starej Damy”. Tam w ciągu czterech sezonów znacznie się rozwinął, co skłoniło „Czerwone Diabły” do sprowadzenia go z powrotem. Jego transfer był wtedy najdroższym w historii i kosztował 89 milionów funtów, czyli 105 milionów euro.



ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Paul Pogba Manchester United FC Francja Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.