Mourinho: Mistrzostwo w przyszłym sezonie? To może być niemożliwe...

10 miesięcy temu
Mourinho: Mistrzostwo w przyszłym sezonie? To może być niemożliwe...

José Mourinho nie ma złudzeń, że rywalizacja z Manchesterem City będzie bardzo trudna również w przyszłej kampanii.

W obecnym sezonie „The Citizens” popisywali się sporą skutecznością i konsekwencją, która pozwoliła im szybko zgromadzić znaczną przewagę nad resztą stawki i zapewnić sobie tytuł mistrza Anglii już na kilka kolejek przed końcem zmagań. Pozostałe kluby szykują się już do okna transferowego, by móc dogonić rywali z Etihad Stadium, a jedną z takich ekip jest United.

„Czerwone Diabły” planują kilka dużych zmian w składzie, które mają zwiększyć jakość zespołu i chcą realnie powalczyć o mistrzostwo. Menedżer United studzi jednak nastroje, ponieważ jest przekonany, że nawet dobry sezon może nie wystarczyć, by wygrać.

- Czy mamy szansę na mistrzostwo w przyszłym sezonie? To zależy od kierunku, który obiorą nasi rywale. Można zadać pytanie, czy niezdobycie tytułu jest porażką, czy nie. Ale wszystko zależy od przeciwników - stwierdził Portugalczyk, cytowany przez „The Independent”.

- Spójrzmy na mistrzostwo Hiszpanii z 2012 roku - z Realem Madryt zdobyłem je, mając 100 punktów, Barcelona miała z kolei 91 oczek. 91 punktów - czy to była porażka Barcelony? Nie sądzę. Zatem w obecnym sezonie Premier League wiele klubów zagrało dobrą kampanię: my, Tottenham, Liverpool... Ale mistrzostwo było dla nas niemożliwe, ponieważ City było naprawdę silne i regularne, osiągną liczbę punktów, która dla reszty jest niemożliwa.

- Jeśli będą gromadzić punkty tak samo w przyszłym sezonie, praktycznie niemożliwe będzie, by ich prześcignąć. Gdy przekroczą granicę 90 punktów, będzie to niemożliwe.

- My mieliśmy okresy, w których wygrywaliśmy, by potem stracić kilka oczek. City tak nie miało. Nawet gdy wydawało się, że stracą punkty, udawało im się wygrywać w samych końcówkach. Byli naprawdę bardzo, bardzo silni. Właśnie dlatego nie ma najmniejszych dyskusji co do tego, kto zasłużył na tytuł mistrzowski.ŹRÓDŁO
The Independent
TAGI: José Mourinho Trenerzy Manchester United FC Portugalia Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.