Gigant z ofertą dla Wengera. Zupełnie nowa rola!

10 miesięcy temu
Gigant z ofertą dla Wengera. Zupełnie nowa rola!

Arsène Wenger może wstąpić w szeregi zarządu Paris Saint-Germain.

Brytyjskie media wciąż żyją piątkowym ogłoszeniem rychłego zakończenia współpracy pomiędzy Arsenalem i menedżerem. Francuz ma się pożegnać z klubem już po sezonie, czyli rok wcześniej, niż podyktowane było to przez jego kontrakt. Wątpliwości wzbudza nie tylko kwestia następcy Wengera, ale też to, co sam szkoleniowiec będzie robić w przyszłej kampanii. Z pewnością nie zamierza przechodzić na spokojną emeryturę.

Usługami menedżera już zainteresowało się kilka klubów, a w grę wchodzi między innymi powrót do Francji. Wśród potencjalnych nowych pracodawców wymieniano choćby PSG, ale już od kilku tygodni wiele wskazuje na to, że trenerem mistrzów Francji w przyszłym sezonie będzie Thomas Tuchel. Okazuje się jednak, że to nie wyklucza zatrudnienia Wengera w klubie.

Według informacji przekazywanych przez „Daily Mirror”, Wenger mógłby zostać członkiem zarządu paryżan. Na Parc des Princes zrodził się pomysł współpracy Niemca i Francuza - ten pierwszy miałby zająć się wyłącznie trenowaniem i umocnieniu pozycji drużyny na arenie międzynarodowej, natomiast Wenger miałby zająć wysokie stanowisko i poświęcić się piłkarskim sprawom klubu.

Władze Paris Saint-Germain doceniają spore doświadczenie Wengera, które zdobywał przez lata pracy w Londynie jako menedżer. Do obowiązków Francuza należało nie tylko szkolenie zawodników, ale też zarządzanie sprawami klubu, dlatego też PSG wierzy, iż to właśnie 68-latek byłby najlepszą osobą, by zająć się budową zwycięskiego zespołu.

W międzyczasie Arsenal wciąż poszukuje następcy Wengera. Sam menedżer stwierdził w niedawnej rozmowie z dziennikarzami, że widziałby w tej roli Patricka Vieirę. Zarząd rozważa na razie inne opcje, w tym choćby zatrudnienie Carlo Ancelottiego, Massimiliano Allegriego czy Leonardo Jardima.ŹRÓDŁO
Daily Mirror
TAGI: Arsène Wenger Paris Saint-Germain FC Arsenal FC Trenerzy Anglia Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.