Téléfoot: Cztery opcje dla Wengera

10 miesięcy temu
Téléfoot: Cztery opcje dla Wengera

Według Téléfoot w tym momencie najbardziej prawdopodobne są cztery scenariusze odnośnie przyszłości Arsène'a Wengera.

Kilka dni temu Arsenal potwierdził, że po zakończeniu sezonu Francuz pożegna się z „Kanonierami”. W klubowym komunikacie można było przeczytać, iż doświadczony szkoleniowiec uznał, że to najlepszy moment na rozstanie. Później brytyjskie media zasugerowały jednak, że Wenger został w pewnym stopniu zmuszony do podjęcia takiej decyzji przez włodarzy klubu ze stolicy Anglii.

Pewne jest jedno - Francuz nie zamierza przechodzić na emeryturę, co potwierdził we wspomnianym oświadczeniu.

W najbliższych tygodniach do Wengera mogą spłynąć oczywiście kolejne oferty, ale według Téléfoot aktualnie może on wybierać spośród czterech opcji.

Propozycja numer jeden pochodzi z Chin. Tamtejszy rząd już od pewnego czasu śledził sytuację Francuza. W Państwie Środka miałby on sporą swobodę działania (nie pisze się o konkretnym stanowisku). Celem byłby oczywiście rozwój tamtejszej piłki.

Inną azjatycką opcją jest prowadzenie reprezentacji Japonii. Przed objęciem Arsenalu Wenger pracował w Nagoyi Grampus i z tamtejszą kadrą również łączony jest nie po raz pierwszy. Pytanie tylko, czy sam Francuz jest zainteresowany objęciem takiego stanowiska.

Jeśli chodzi o Europę, w grę wchodzi nawiązanie współpracy z Paris Saint-Germain, o czym pisało już „L'Equipe”. Téléfoot precyzuje jednak, że z funkcją dyrektora sportowego mistrza Francji najprawdopodobniej nie pożegna się Antero Henrique. Biorąc pod uwagę to, że PSG porozumiało się z Thomasem Tuchelem w sprawie przejęcia pierwszego zespołu, Wenger musiałby więc objąć jeszcze inne stanowisko.

Dość niespodziewanie opcją numer cztery jest Borussia Dortmund. Z BVB po sezonie odejdzie prawdopodobnie Peter Stöger.ŹRÓDŁO
Telefoot
TAGI: Arsene Wenger Trenerzy Francja Niemcy Japonia Chiny Arsenal FC Paris Saint-Germain FC Borussia Dortmund
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.